Amazon’da Satılan iPhone Şarj Cihazları ve Kablolarının %90’ının Sahte Olduğu Ortaya Çıktı

img_1038

Patlayan akıllı telefonlardan sonra şarj cihazları konusunda yoğurdu üfleyerek yiyenlerdenseniz haberimiz size göre. Amazon üzerinde satılan iPhone şarj aletlerinin %90’ının sahte olduğu ortaya çıktı.

teknik destek

Amazon’da satılan üçüncü parti şarj cihazlarının ve kablolarının orijinal olduğu belirtilmesine rağmen sahte oldukları ortaya çıktı. Amazon yaptığı incelemede orijinal etiketli ürünlerinin çoğunun sahte olduğunu tespit etti. Amazon bu ürünleri satıştan kaldırdı.

Apple patentli Apple ürünlerinin sahtelerini ürettiği iddia edilen Mobile Star LLC firmasına dava açacak. İsimlerini yasadışı olarak kullanarak üretilen sahte şarj cihazlarının tüketiciler için risk teşkil ettiğini belirtiyor.

Orjinal olmayan ürünlerin fiyatları Apple’ın belirlediği fiyatlara göre çok daha ucuz. Kullancılar bu sebeple bu ürünleri daha çok tercih ediyorlar. Bu ürünlerde sorun yaşamadığını söyleyen bir kitle olsa da sahte ürün kullanan kişilerin cihazları her zaman risk altında. Bu sebeple Apple ürünlerini Appl online mağazaları yada Apple perakende mağazalarından satın almanızı tavsiye ediyoruz.

müşteri hizmetleri