Amerika’da Samsung Galaxy Note 7 Satışı Durdurulabilir!

img_0705

Amerika’nın en büyük operatörlerinden AT&T, Samsung Galaxy Note 7’nin satışını durdurmayı düşünüyor. Bloomberg’den gelen rapora göre şirket buna gerekçe olarak değişime rağmen Note 7’lerin hala güvenlik sorunu oluşturması.

teknik destek

AT&T, Verizon, T-Mobile ve Sprint tüm müşterilerine Note 7 cihazlarını iPhone 7 gibi cihazlarla değiştirme izni veriyor. Fakat AT&T tamamen güvenli değişim cihazlarını görene kadar tam satış yasağı getirmeyi planlıyor.

Samsung, ilk Eylül ayı başlarında aşırı ısınma ve patlama sebebiyle Note 7 ile ilgili onlarca şikayet almıştı. Şirket konu ile ilgili olarak patlamalara pilin sebep olduğunu açıkladı. Bu sebeple Galaxy Note 7’leri geri çağırdı. Bugüne kadar 1 milyon cihaz değişimi yapıldı. Fakat değişen cihazlarda da pil sorunu olduğuna dair raporlar gelmeye başladı.

3 gün önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi Baltimore – Louisville seferini yapan uçakta Samsung tarafından güvenli diye değişim cihazı olarak verilen Galaxy Note 7 alev almıştı. Bu durum Note 7’ler için tekrar geri çağrılma sürecini başlatabilir. Umarız Samsung bundan sonra daha dikkatli olur ve kullanıcıları mağdur etmez.

müşteri hizmetleri