Şimdi yükleniyor

Amerika’ya Gidip iPhone 7 Satın Almak Daha mı Hesaplı Oluyor? İşte Cevabı!

iphone7-teknik-ozellikler

Amerika’ya Gidip iPhone 7 Satın Almak Daha mı Hesaplı Oluyor? İşte Cevabı!

Son Güncelleme tarihi 6 Ekim 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Halk arasında popüler bir görüş olan, her yıl yeni iPhone’un çıkmasının ardından “Türkiye’den alacağına, Türkiye fiyatı ile git Amerika’dan al” sözü gerçek mi YouTuber Orkun Işıtmak bunu bize uygulamalı olarak göstermiş.

Türkiye’de 32 GB iPhone 7’nin 3.249 TL olduğunu ilk elden AppleFoni olarak duyurmuştuk (ilgili iPhone 7 fiyatları haberine buradan ulaşabilirsiniz). Bunu referans alan Orkun cebine 3.350 TL’yi alarak yola çıkıyor. İstanbul’dan New York’a uçak biletini (gidiş-dönüş tabiki), 32 GB iPhone 7’yi, atıştırmalık olarak da hotdog ve yoldaki bir dilenciye de yardımda bulunan Orkun tüm bunların karşılığında 3.346,5 TL harcama yapıyor ve cebinde 3.5 TL ile geri dönüyor.

En önemlisi ise 32 GB iPhone 7 için Amerika’daki özel vergi dahil sadece 2.069 TL ödüyor. 32 GB iPhone 7’nin Türkiye fiyatının 3.249 TL olduğunu tekrar ve tekrar belirtelim…

Özetle, olur mu ki demekle olmuyormuş görüldüğü üzere 🙂 Amerika’ya gidince oluyormuş ama. Hem bir iPhone 7 sahibi olmak hem de günübirlik Amerika gezintisi olsun diyorsanız Türkiye’den iPhone 7’yi almayıp Amerika’dan almak mantıklı bir seçim.

Orkun’un paylaştığı video;

teknik destek

4 yorum

comments user
Sedat Alpay

Hee bi THY gidiyo Amerikaya dimi? New York gidiş dönüş 1230 TL şu anda

comments user
deniza alkan

aynen öyle! hayır bide 7 eylül abd lansmanında karar verip bileti almış olsa bile mümkün değil o fiyata. haber olsun diye tutup atıyorsunuz şak diye ama bi açıklamasını da yapmalısınız.

comments user
Emirhan

Baktım thy de 3500 en az

comments user
deniza alkan

iyide amerikaya gidiş-geliş uçak bileti nasıl 1225 tl olabiliyor ?

Yorumlar kapalı.