Android 9.0 tam sürüm 2019′ da

Android 9.0 tam sürüm 2019′ da


Android 9.0 tam sürüm geliyor! Çoğu cihaz üreticisi Android’ in son sürümü olan Android 9.0 Pie güncellemesini 2019′ da yayınlayacak.

teknik destek

Android Pie güncellemenin 2019 yılında geleceği şirket tarafından açıklansa da dünyanın her yerinden yüzlerce insan forum sitelerinde  güncellemeyle ilgili geri bildirim verdi. Bu sayede güncellemenin geldiği açık bir şekilde anlaşıldı.

Henüz 1 ay oldu ve sadece bazı cihazlarda bulunana Pie, yüklü olduğu cihazların %0.1’ den daha ama daha az bir yeri var. En son sürüm neden geç yayınlandı derseniz de sebebinin her üreticinin kendi ara yüzünü için cihazlara yama yapması neden gösteriliyor.

Android Pie güncellemesi

Android 9.0 tam surum 2019′ da-2
Android 9.0 tam sürüm 2019

 Android’ in en son sürümü olan Android Pie, Asus Zenfone 5’ e Geldi

Güncellemenin geçtiğimiz ayda yayınlandığını belirtelim. Şirketin resmi web adresinde indirmeye açıldığı ve çok sayıda kullanıcının yüklemekte tereddüt yaşadığı açıklanmakta.

Asus’ dan güncellemenin OTA kullanılarak cihazlara ulaştırılmaya başlandığı belirtildi. Asus resmen indirmeye açtı.

Bu ara Nokia 8 Android 9.0 global olarak güncellemeye açıldı.

Samsung’ tan Android Pie güncellemesinin ilk önce Galaxy S9 / S9 Plus cihazlara sunduğu görünüyor. Asus tarafında ise ilk olarak Android 9 Pie güncellemesi alan telefon Asus’ un Zenfone 5’ i oldu. Zenfone 5′ in “ZE620KL” modeline sahip olanların, Ayarlar, yazılım güncellemeler kısmından güncelleyi kontrol edebilirler.

Asus Zenfone 5′ de bir sistem güncellemesinin henüz olmadığı görünüyorsa, ilerleyen zamanda bir daha güncellemenin olup olmadığının kontrol edilmesinde fayda olacak. Zira Asus, güncellemelerini kullanıcılara kademeli şeklide ulaştırmakta. Cihazlara ulaşan güncellemenin 1GB ve üstü olduğu ve Firmware versiyonu ise 16.0610.1812 5 olarak belirtelim. Şu an verilen sürümde birde güvenlik yaması bulunuyor.

müşteri hizmetleri