Şimdi yükleniyor

Android cihazı bilgisayardan yönetme programına dikkat

Android cihazı bilgisayardan yönetme programına dikkat

Son Güncelleme tarihi 5 Mayıs 2022 by Teknoloji Haber

Android cihazı bilgisayardan yönetme sorunu daha çok uyum sıkıntılarında ortaya çıkmakta. İşlemlerde güncel sürümler çözüm getirmediğinde eski sürümlerle denenmesi önerilir.

teknik destek

Kendi evinizdeyken cep telefonunuzun kontrolünü kişisel bilgisayarınız üzerinden yapmak istemez misiniz?

Windows veya Mac bilgisayarınızda Android telefonunuz üzerinden gelen bildirimleri ve uygulamaları kontrol etmenize izin veren AirDroid ile tanışın. Üstelik gelen telefon aramalarını bilgisayarınızdan kabul etmek veya reddetmek de mümkün.

İçeriğimizden önce Windows’ un kendi hizmetini yararlanmanız önerilir. Sonrasında öneri araçla devam edersiniz. Lakin bununda alternatifi çoktur.

Android cihazı bilgisayardan yönetme programı

Windows için AirDroid programını indirdikten sonra bir AirDroid hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra giriş yapıp uygulamayı açabilirsiniz. Windows versiyonunu indirmek için airdroid.com/en/get.html sitesini ziyaret edin.

Program sizden telefonunuza da AirDroid uygulamasını indirmenizi ve hesabınız ile giriş yapmanızı isteyecektir. Android uygulamasını Google Play mağazasında bulabilirsiniz. İndirip telefonunuzdan da giriş yaptığınızda iki cihaz otomatik olarak bağlanacaktır.

Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra AirMirror özelliği sayesinde cihazınızdaki popüler uygulamaları bilgisayar üzerinden kullanacaksınız.

AirDroid ile bilgisayarınızdan telefonunuza dosya transfer etmek, çağrı, SMS bildirimlerini görebilmek, telefonun kamerasını kullanmak veya bağlantıları açabilmek gibi bir çok farklı fonksiyona sahip olacaksınız.

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda belli bir veriye kadar transfer sınırı bulunuyor. Eğer daha fazlasını isterseniz, aylık ödeme yaparak premium üyeliğe geçebilir ve uygulamayı sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

Eğer evinizdeki bilgisayarınız üzerinden akıllı telefonunuzu kontrol edebilme fikri hoşunuza gittiyse, bu programa mutlaka göz atın.

Android-bilgisayardan-yonetme Android cihazı bilgisayardan yönetme programına dikkat
Android cihazı bilgisayardan yönetme sorunu

Programsız Android cihazı yönetme

Normalde Windows 10′ da ve Windows 11′ de dahili uygulama kullanarak gerekli bağlantıyı yaparsınız. Önce bu hizmetten ve sonra duruma göre yardımcı araçları denersiniz.

Bağlantı sırasında aksaklık çıktığında farklı sürümlerle, cihazlarla ve sistemlerle deneyin. Bilgisayarınızı aynı zamanda geri yüklemeyi çalıştırıp sorunsuz bir güne döndürün.

Android bilgisayardan yönetme sorunu çıkanların alternatif programlara yönelmesi de mantıklı olacak. Kullanılan telefonun yazılımı çok eski olan modellerde uyumsuzluk yaşanma olasılığı yüksek.

Android bilgisayardan yönetme programı sorunu

Kullanılan uygulamalara verilen izinlerin bazen rehber ve bir çok şeye erişim yaptığını görüyoruz. Her ne kadar şu amaçla kullanılacak veya kullanılmayacak denilse dahi ne yazık ki pek güven vermemekte.

Gelelim önemli başka bir soruna. Çoğu uygulamaların belli süreliğine veya belli bir özelliğin kullanımı ücretsiz olur. Sonrasında ise haftalık ve aylık ücretlendirmeler karşımıza çıkar. Bunlardan sıkıntı yaşamamak adına ödeme yöntemine ya kart eklemeyin ya da sanal kart ekleyerek önüne geçin. Sanal kartın alışverişe kısıtlaması veya limitin sıfırlanması mümkün.

Ödeme sistemine ekleme yapanların kaldırıp hiçbiri seçeneğine dönüştürmesi daha sağlıklı olacak.

teknik destek