Android için iMessage Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Çıktı!

Android için iMessage

Apple ürünleri kullanıcılarının iOS ekosistemi içerisinde kalmaları için pek çok nedenleri var. FaceTime ve iMessage uzun zamandır bu nedenlerin başını çeken ikili konumundalar. Bir zamanlar Apple’ın FaceTime ve iMessage’ı Android gibi mobil işletim sistemleri kullanıcılarının kullanımına sunmak için çalışma yaptığı iddia edilmişti ancak şimdiye kadar bu yönde bir gelişme yaşanmadı.

teknik destek

Pek çok iPhone kullanıcısının Android tabanlı bir akıllı telefona geçmek istememesinin temelinde, iMessage ve FaceTime gibi iOS’a özgü uygulamaların ve servislerin yoksunluğunun yer aldığı söylenir. Kimi uygulama geliştiricisi iMessage alternatifi uygulamalarını Android uygulama mağazasında kullanıma sundular ancak başarılı olamadılar. Nihayetinde 16 yaşındaki bir çocuğun Android için iMessage uygulamasına alternatif olabilecek bir uygulamayı geliştirdiği konuşuluyor. Uygulamayı deneyimleyen kullanıcıların ortak görüşü uygulamanın son derece başarılı olduğu yönünde.

16 yaşındaki bir çocuğun elinden çıkan weMessage adlı uygulama, Google Play Store’daki yerini aldı. weMessage, Android için iMessage ile rekabet etmek üzere tasarlandı ve oldukça başarılı olduğu konuşuluyor.

weMessage uygulaması ile doğrudan veya grup mesajlaşmaları ile kişilerinizle kolayca yazışma yapabiliyorsunuz. Mesajlarınıza ses, video ve fotoğraf gibi eklemeler yapabiliyorsunuz. Elbetteki daha fazla özellik uygulama ile sunuluyor. Uygulamanın en önemli tarafı ise gönderilen ve gelen mesajları şifreliyor olması. Bu da veri gizliliği yükselten, kişi veya kurumların doğrudan mesajlarınızı görüntüleyemeyecekleri anlamına geliyor.

Android tabanlı akıllı telefon kullanıcıları bahsi geçen uygulamayı bu wemessageapp.com adresten bakabilirsiniz.

müşteri hizmetleri