Şimdi yükleniyor

Android numara gizleme gösterme ayarları

telefonda numara gizleme gosterme ayarlari

Android numara gizleme gösterme ayarları

Son Güncelleme tarihi 20 Nisan 2020 by Teknoloji Haber

teknik destek

Android numara gizleme ve sonrasında gizli numarayı gösterme işlemi hangi ayarlardan yapılıyor bundan bahsedeceğiz. İsteyen kolay bir yöntem olan gizleme kodunu kullanarak anlık gizleme de yapılabilir.

Arama sırasında karşı tarafın numaranızı görmesini istemiyorsanız numaranızı gizlemeniz gerekiyor. Telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun numara gizleme hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz. İşlem oldukça kolaydır. Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız ve aradığınız kişinin numaranızı görmesini istemiyorsanız yazımızın devamında neler yapmanız gerektiğini anlatıyor olacağız.

Android numara gizleme

  • Android telefonda numara gizlemek istiyorsanız ilk olarak cihazın “Ayarlar” menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.
  • Burada yer alan “Arama ayarları” sekmesi seçilir.
  • Karşınıza gelecek olan ekranda “Diğer ayarlar” seçeneği tıklanır.
  • Bu menüde “Arayan kimliğimi göster” butonu yer alıyor. İlgili butonun karşısındaki tiki pasif hale getirirseniz numaranızı gizlemiş olacaksınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra gerçekleştireceğiniz tüm aramalarda numaranız gizli kalacaktır. Karşı tarafın arama ekranında numaranız yerine “Özel numara” ibaresi bulunacaktır. Böylece karşı taraf sizin numaranızı göremeyecektir.

Numara gizleme işlemi yaptıysanız bütün aramalarınız özel numara olarak görülecektir. Tekrar karşı tarafın numaranızı görmesini istiyorsanız numara gösterme butonunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Android işletim sistemine sahip telefonlarda numara gizleme ve gösterme işlemi birebir aynı adımlarda gerçekleştiriliyor. Sırasıyla Ayarlar, Arama Ayarları, Diğer Ayarlar sekmeleri tıklanır. Burada “Arayan Kimliğimi Göster” butonu karşınıza çıkacak. Eğer bu butonu aktif hale getirirseniz numaranızı görünür hale getireceksiniz. Böylece aradığınız kişinin ekranında numaranız görülecektir.

Gizli arama kodu ile işlem için arama yapılacak numaranın başına #31# ekleyip arama simgesine dokunun.

Android-numara-gizleme-2 Android numara gizleme gösterme ayarları
Android numara gizleme gösterme ayarları
teknik destek