Android Q güncellemesi

Android Q güncellemesi

Android Q güncellemesi detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Android Q özellikleri detaylarına bi göz atalım.

teknik destek

Akıllı telefonlar, son yüzyıla damgasını vuran yeniliklerden bir tanesidir. Akıllı telefonların altyapısında kullanılan işletim sistemleri ise telefonların başarılı bir şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır. Dünya genelinde kullanılan en önemli telefon altyapı sistemlerinden bir tanesi olan Android, telefon kullanıcılarının dostu olarak bilinmektedir. Sistemde kullanılan özellikler, donanımların performansını her zaman daha yukarı çekmektedir. Elbette Android sistem kullanan telefonların da bazı güvenlik problemleri ve sorunlu uygulamaları bulunur. Bu yüzden Android, belirli aralıklarda sistem düzeltmesi anlamına gelen güncellemeler yayınlar.

Android Q özellikleri

Android Q özellikleri

Android Q güncellemesi, Google’nin alfabetik sırayı takip etmesinden kaynaklıdır. Özellikle birçok yeni ve kullanışlı özellikleri içerisinde barındıracak olan Android Q güncellemesi ile beraber, multi resume özelliği bile kullanılır hale getirilecektir. Güncelleme problemleri, Android sistemlerinin en büyük sorunudur. Bu yüzden cihazlara gelecek Q güncellemesinin detaylarının bilinmesi, kullanımdan önce önemli bir detaydır.

Android Q güncellemesinin teknik özellikleri: Android Q güncellemesinin ilk önce Pixel 3 XL Android Q serisinde yeni bir telefonda kullanılacaktır.

Genel olarak bakıldığında işletim sistemine, ekran görüntüsü anlamında bir katkısı olduğu görülmektedir. Aynı zamanda kriter testlerinden yüksek bir puan alan Android Q güncellemesi, performans anlamında da küçük faydalar sağlayacaktır. Ekran görüntülerinin daha da iyileştirilmesi ve açık güvenlik duvarlarının kapatılması sayesinde, artık kripto para kullanımı Android işletim sistemlerinde kullanabilir hale gelmiştir.

müşteri hizmetleri