İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anketler Apple’ın FBI’a Karşı Olan Mücadelesini Desteklemiyor

FBI‘a karşı Apple‘ın gösterdiği gizlilik ve güvenlik mücadelesi dışarıdan bakıldığı zaman ezici bir üstünlükte desteklendiği düşünülebilir ancak Pew Araştırma Merkezi‘nin yaptığı genelci bir araştırma durumun böyle olmadığını ve insanların Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafında olduklarını gösteriyor.

teknik destek

Araştırmaya katılan 1.002 yetişkinin %51’i San Bernardino terör olayında, kanıt olarak ele geçirilen iPhone 5c’nin parolasının Apple tarafından açılması gerektiğini belirtiyorlar. Sadece %38’i ise Apple’ın kararını desteklerken geriye kalan %11’lik kesimi ise kararsızlar oluşturuyorlar.i.

iPhone sahipleri tarafında da Apple’a karşı bir tutum söz konusu. iPhone sahiplerinin %47’si FBI’a yardım edilmesi gerektiğini belirtirken sadece %43’ü Apple’ın mahkeme emrine karşı mücadelesini destekliyorlar.

Bill Gates, Apple’ın FBI için iPhone Parolasını Açması Gerektiğini İnanıyor

Bill Gates’de Apple ile FBI arasında olaya karşın görüşlerini açıklamış ve Apple’ın FBI’a yardımcı olması gerektiğini söylemişti. Görülen o ki Apple tarafında bulunan dev şirketler, CEO’lardan öte halk FBI’a karşın bir mücadelenin doğru olmadığını düşünüyor. Böyle bir yaklaşımda Apple’ın kararı değişebilir ve FBI’a iPhone parolasının açılması konusunda yardımcı olabilir.

müşteri hizmetleri