Şimdi yükleniyor

App Store yerli uygulamalar

App Store yerli uygulamalar-1

App Store yerli uygulamalar

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

App Store yerli uygulamalar arasından bazılarını seçip sizlerle paylaştık. Türk yapımı Oddmar, Outdoor ve Ulak uygulamasını kısaca inceleyelim ve destek olalım.

teknik destek

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait bazı uygulamaları ortaya çıkmaktadır. App Store bünyesinde yayınlanmakta ve telefonlara indirilmekte olan bu uygulamalar, kendine ait özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Ülkemizde bulunan sınırsız imkan ve bilgi kullanımı sayesinde, uygulama geliştiricilerinin işleri daha da kolay bir hal almıştır. Her hafta yeni düzende birçok farklı uygulama, lisansını alarak App Store bünyesine katılmaktadır.

Outdoor Türkiye uygulaması

Ülkemizde doğa yürüyüşleri esnasında kullanılacak bir programın olmaması, aslında şirketlerin bu alanda çalışmalar yapmasını sağladı. Doğa sporları yapılırken parkurlarla ilgili bir veri tabanı oluşturma amacı sayesinde, sürece karşı ilgili olan kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Genel olarak cihaz çeşitliliğinin arttırılmaya çalışıldığı uygulamada, aynı zamanda çok detaylı bir güncelleme ile gelişmiş bir yol rehberi seçeneği de yayınlanacaktır.

screenshot.1886912996-1 App Store yerli uygulamalar

ULAK uygulaması

Motorlu kuryelerin, günümüzdeki yeri ve önemi tartışılmaz. Fakat sürekli olarak dolandırıcılık ve hırsızlık haberleriyle birlikte, aslında bu konuda bir uygulama olmasının da ihtiyacı ortaya çıkmıştır. 2015 yılından beri geliştirilen uygulama sayesinde, kullanıcılar güvenilirliği özel şirketlerce sağlanan motorlu kuryelere ulaşmakta bir sorun yaşamamaktadır.

Oddmar uygulaması

Apple Tasarım Ödülleri organizasyonunda en iyi oyun kategorisinde ödül alan Oddmar, aslında İskandinav mitolojisinden esinlenerek yapılmıştır. 5 yıldızı hedefleyerek yoluna devam eden Oddmar, heyecanlı ve kapsamlı bir hikayeye sahiptir. Bu yüzden de kullanıcılar sürükleyici bir şekilde oyun oynamayı seveceklerdir.

App Store yerli uygulamalar içerisinde en önemli uygulamalardan biri olan Bip uygulamasını Türkiye’ de WhatsApp’ a alternatif olarak kullanıma devam ediliyor.

teknik destek