İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

App Store’a Uygulama Ekledikten Sonraki Onay Süreci Kısaldı

iOS ve OS X geliştiricileri uygulamalarını App Store veya Mac App Store’a ekledikten sonra uygulamanın listelenmesi için bir süre beklemek durumunda kalıyorlar. Bu inceleme süreci sonucunda verilecek olan onay veya red cevabının gelmesi kimi zaman 3 gün kimi zaman 7 günü bulabiliyor.

teknik destek

Apple’ın uygulamaların incelenmesi için kullandığı bu yöntemi çoğu geliştirici uzun ve sinir bozucu olarak bulabiliyor. Heleki ülkemizde bu sürecin oldukça uzun sürdüğünü 10 günü bile bulabildiği gerçeği varken kesinlikle Apple’ın uygulama inceleme sürecinde iyileştirme yapılması şart.

Ancak son günlerde çok sayıda geliştirici Apple’ın App Store inceleme sürecini hissedilir derecede düşürdüğünü belirtmeye başladılar. Öyle ki 24 saatte cevap aldıklarını belirten geliştiriciler mevcut. Neredeyse 10 günü bulan bu inceleme sürecinin 24-48 saat aralığına kadar düşmüş olması tatmin edici bir gelişme. App Store’da otoritesini sürdürmek isteyen Apple’ın bu titiz yaklaşımı geçmişe kadar sinir bozucu gibi dursa da önümüzdeki günlerde bunun daha anlaşılır ve daha iyi hale geleceği açık.

teknik destek