App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

screenshot.18869129994

Apple’ın müşteri desteği konusunda ne kadar başarılı bir firma olduğunu zaten pek çoğunuz biliyor. Gerek cihaz desteği, gerekse aktif servisleri tarafında sunduğu destek ile kullanıcının işini kolaylaştıran Apple’ın en önemli destek taraflarından birisini de App Store oluşturuyor.

teknik destek

Apple, App Store desteği kapsamında hiçbir şart olmaksızın, yanlışlıkla satın aldığınız veya beğenmediğiniz uygulamalar için ücret iadesinde bulunuyor. Elbetteki küçük bir sınırlama söz konusu ve bu sınırlama iade işlemlerinin sadece son 90 gün içerisinde alınan satın alımları kapsaması.

Peki, App Store’dan para iadesi almak için ne yapmalısınız? Bu rehberimizde App Store para idesi konusuna değineceğiz ve yanlışlıkla yaptığınız veya beğenmediğiniz bir uygulama satın alımı için nasıl iade talebinde bulunabileceğinizi anlatacağız.

App Store Para İadesi

Adım 1: Öncelikle buraya tıklayarak Apple’ın “Sorun Bildir” sayfasına gidin ve satın alım yaptığınız Apple Kimliği’nizle giriş yapın.

 

App Store Para İadesi Giriş Sayfası

Adım 2: Gelen ekran üzerinden satın aldığını ücretli/ücretsiz tüm uygulamaların listelendiğini göreceksiniz.

Ekran Resmi 2017-05-19 19.00.51

Buradan satın aldığınız ve para iadesi istediğiniz uygulamayı bulun ve en sağında yer alan “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.

Ekran Resmi 2017-05-19 19.02.26

Ekran Resmi 2017-05-19 19.03.21

Açılan menüde seçenekler farklılık gösterebilir. Mesela biz de “Bu satın alma işlemini ben yetkilendirmedim” yer alıyor. Bu iade talebinde bulunmak için yeterli ancak siz yine de en alakalı seçeneği seçtiğinizden emin olun. Aşağıdaki açıklama alanına mümkünse İngilizce mümkün değilse kısaca durumu açıklayan ve ücret iadesinde bulunduğunuzu belirten birkaç satır karalayın.

Adım 3: Apple genelde şartsız olarak açıklamanızı dikkate alıyor ve uygulama için ödediğiniz ücreti kredi kartınıza 10 gün içerisinde iade ediyor. Elbetteki iade işlemi gerçekleştirildikten sonra uygulamayı kullanmaya devam edebiliyorsunuz ancak güncelleme işlemlerini yapamayacağınızı belirtelim.

müşteri hizmetleri

4 Comments

 1. Merhaba
  Satın aldığım ürün sorun bildir sayfasında görünmüyor.
  Bu nedenle anlattığınız adınları gerçekleştiremiyorum
  Beden görğnmüyor olabilir ve alternatif çözüm ne yapabilirim
  Yardımlarınızı rica ediyorum

 2. 3 sorum olacak Admin,
  1)10 gün içerisinde kesin geri iade yapılıyor mu ? Ben telefenla müşteri hizmetlerini aradım konuştuk ücret iadesi yazıyor şuan o resimdeki “sorun bildir yerinde”. Kartımı ödeme yöntemlerinden her alışverişten sonra kaldırıp, alışveriş yaparken geri eklerim. İade işlemi dün sabah saatlerinde sağlandı.
  2)İadeyi beklerken kartımın ödeme yöntemlerinde bulunması gerekir mi ?
  3)Parayı anında aldılar banka hesabından neden 10 gün bekletirler ki ?

  Not: İade istememin sebebi oyun içerisinde aldığım paketin bana oyunda gelmemesi. Oyun geliştiricisine de mail attım onlardan hiç cevap yok.

Comments are closed.