App Store’un Yeni Tasarımı Geliştiricilere Yaradı

app-storeun-yeni-tasarimi-gelistiricilere-yaradi

Apple’ın iOS 11 işletim sistemiyle birlikte baştan aşağı değiştirdiği App Store tasarımı pek çok kullanıcı tarafından karmaşık bulunsa da geliştiriciler yeni tasarımla birlikte gelirlerini ciddi oranda arttırdı. 

teknik destek <

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz yıl yeni mobil işletim sistemi iOS 11’i tanıtmış ve önemli servislerinin tasarımlarını yeni işletim sistemiyle birlikte baştan aşağı değiştirmişti. Apple’ın iOS 11 ile birlikte tasarımını değiştirdiği servislerinden birisi olan App Store’un yeni hali geliştiricilerin gelirlerini arttırmasını doğrudan etkiledi. 

Geliştiriciler Gelirlerini Katladı!

Bir araştırma şirketi olan Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göre App Store’un yeni tasarımı geliştiricilerin gelirlerinin artmasını doğrudan etkiledi. Yapılan araştırmada App Store’a eklenen Günün Uygulaması ve Günün Oyunu gibi sekmelerde öne çıkartılmış olan uygulama ya da oyunların indirmelerin yüzde 800 oranında arttığı gözlenmiş. Eylül 2017’den itibaren gözlemlenen süreçte Günün Oyunu olarak paylaşılan oyun uygulamalarının takip eden bir hafta içerisinde bir önceki haftaya göre yüzde 802 oranında daha fazla ilgi gördüğünün altının çizildiği araştırma sonuçlarında ilginç sonuçlarda yer alıyor. Araştırmaya göre App Store Hikayeleri ya da Uygulama Listeleri içerisinde gösterilen uygulamalar yüzde 222 ile yüzde 240 oranında daha fazla indiriliyor. 

app-storeun-yeni-tasarimi-gelistiricilere-yaradi-2

Bir diğer yandan Apple, App Store’da özenli bir çalışma yürütüyor. Google Play Store’a göre her şeyin çok kolay bir şekilde bulunduğu uygulama mağazasında büyük geliştiriciler ve büyük yayıncılar ön plana çıkartılırken küçük ve bağımsız geliştiriciler App Store’da arka plana atılıyor. Apple’ın yeni iOS sürümüyle yenilenecek olan App Store tasarımında bağımsız ve küçük geliştiricilerin de ön plana çıkartılacağı açıklandı. 

iOS 11.3.1 Güncellemesi Yayınlandı Ekran sorunu Çözüldü !

Apple’ın yeni App Store tasarımının WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılacak olan iOS 12 ile birlikte ortaya çıkması bekleniyor. 

müşteri hizmetleri