İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 1 Milyardan Fazla iPhone Satışı Başarısına Ulaştı

iPhone tanıtıldığı günden bu yana şüphesiz akıllı telefon pazarının en önemli cihazı konumunda. Apple’ında bel kemiğini oluşturan iPhone’la şirket pek çok başarıyı ve rekor gelirleri elde etmeyi başarmıştı.

[irp posts=”8826″ name=”Apple 2016 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Gelirini Açıkladı”]

Şimdiler ise Apple 1 milyardan fazla iPhone satış başarısına ulaşıldığını resmi olarak duyurdu. Dün gece gerçekleştirilen 2016 mali yılı üçüncü çeyrek sonuçlarında Apple CEO’su Tim Cook son zamanlarda iPhone’un çok daha önemli noktaya geldiğine vurgu yaparak şimdiye kadar (2007’den bu yana) 1 milyardan fazla iPhone satışının gerçekleştirildiğini söyledi.

Tim açıklamasında, iPhone’un değişen dünyanın ve tarihin en başarılı ürünlerinden biri haline geldiğini ve günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi. Apple CEO’su şirketin kilometre taşlarından birisinin de geçen hafta satılan 1 milyarında iPhone olduğunu da vurgulayarak herkese teşekkür ettiklerini de söyledi.

Şirket şimdiye kadar 1 milyardan fazla iPhone satışının yanı sıra sadece 2016 yılı üçüncü çeyreğinde 40 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdi.