İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 12 Ay İçerisinde Dünyada Bir İlke İmza Atabilir!

Apple’ın hisse senedi fiyatı Mayıs ayında 156,10 dolar gibi yüksek değeri gördükten sonra düştü ancak Wall Street analisti Brian White, yatırımcıların odağının bu sonbaharda gelmesi beklenen iPhone’un üzerinde olduğunu söyleyerek, en yeni iPhone modellerinin tanıtılmasıyla birlikte Apple’ın hisse senedi fiyatının rekor düzeylere geleceğini duyurdu.

teknik destek

Brian White’ın bugün müşterileri ile paylaştığı araştırma notunda, Apple’ın yılın bu çeyreğindeki mali durumunun düşüşte olduğunu ancak bu düşüşün gelecekteki yükselişin habercisi olduğunu açıkladı. Brian, Cupertino merkezli şirketin hisse senedi fiyatının önümüzdeki 12 ay içerisinde 202 doları görmesini bekliyor ve şirketin piyasa değerinin 1 trilyon doları aşacağını öngörülüyor. Apple’ın piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşması dünyada bir ilk olacak.

Brian White’ın tahminine yakın bir tahminde Mayıs ayında RBC Sermaye Piyasaları analisti Amit Daryanani’den gelmişti ve Apple’ın 12-18 ay içinde bir trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğini ve hisse senedi fiyatının 192 – 195 dolar aralığına oturacağını söylemişti.

Şirketin şu anki piyasa değeri 737 milyar dolar ve bu rakam onu dünyanın en değerli şirketi yapıyor. Elbetteki 1 trilyon dolarlık piyasa değeri için Apple’ın önünde uzun bir yol var. Bu yoldaki en önemli tetikleyici ise iPhone 8 olacak. Eğer ki iPhone 8 ile kullanıcıya beklenen sunulursa yatırımcılar harekete geçecek ve Apple değerine değer katacak.

teknik destek