İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 12 inç Yeni MacBook için USB-C Şarj Kablosu Değiştirme Programını Başlattı

Apple geçen yıl tanıttığı ve satışına başladığı yeni 12 inç MacBook için USB-C şarj kablosu değiştirme programını başlattı. Program ülkemizde de kullanılabilir durumda.

teknik destek

Apple’a göre 8 Haziran 2015’den sonra üretilen bazı USB-C şarj kablolarında sınırlı sayıda tasarım sorunu mevcut. Apple bu tasarım sorunu nedeniyle MacBook‘un şarj edilemediği veya zaman zaman şarj olmadığını belirtiyor. Bu sorunun giderilmesi için değiştirme programı yürürlüğe konulmuş durumda.

Apple sorundan etkilenen müşterilerine, yeni ve yeniden tasarlanmış USB-C kablosu sunacak. Yeni USB-C kablolarının üzerinde Apple tarafından Kaliforniya’da tasarlandığı, Çin’de üretildiği bilgilerinin yanı sıra aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi bir seri numarası yer alacak. Eski USB-C kablolarında sadece Apple tarafından Kaliforniya’da tasarlandığı ve Çin’de üretildiği bilgisi yer alıyordu.

Ekran Resmi 2016-02-13 14.32.36

Apple, 12 inç MacBook’u Apple Store veya Apple Online Store’da alan müşterilerine e-posta ile ulaşıyor. Ücretsiz olarak ürünün gönderiminin adreslerine yapılacağını belirtiyor. Eğer benzer sorun varsa ve Apple tarafından tarafınıza bir bildirimde bulunulmadıysa hemen Apple Yetkili Servisileri (Apple Premium Reseller) veya Apple Store’lar üzerinden destek alarak değişim programından faydalanabilirsiniz.

 

Değişim programı hakkında daha fazla bilgiye Apple’ın kendi internet sitesi üzerinden, buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

teknik destek