Apple, 2. Nesil Apple TV’yi Klasik ve Satıştan Kaldırılmış Ürünler Listesine Ekledi

Apple bugün orijinal olarak 2010 yılında piyasaya sürülen ikinci nesil Apple TV‘yi eklemek için resmi “klasik ve satıştan kaldırılmış ürünler” listesini güncelledi (henüz ülkemiz için liste güncellenmedi).

müşteri hizmetleri

İkinci nesil Apple TV, 2007 yılında piyasa sürülen gümüş ve ilk nesil beyaz Apple TV’ye kıyasla ilk siyah alüminyum gövdeye sahip, Apple Remote özellikli ilk Apple TV’ydi.

Apple, ikinci nesil Apple TV’yi Eylül 2010’dan 2012 yılına kadar sattı. 2012 yılında şirket üçüncü nesil Apple TV‘yi A5 çipi ve 1080p içerik görüntüleme desteği ile piyasaya sürdü.

İkinci nesil Apple TV artık Amerika ve Türkiye’de “klasik” olarak sınıflandırılıyor ve dünyanın geri kalanında ise “satıştan kaldırılmış” olarak sınıflandırılıyor. Klasik ürünler, 5 yıldan daha uzun süredir üretilmeyen ve 7 yıldan eski olmayan ürünler olurken, satıştan kaldırılmış ürünler 7 yıldan daha uzun süre önce üretimine son verilmiş ürünleri kapsıyor.

Her iki sınıflandırmada da, Apple’ın daha uzun bir süre servis ve parça desteği sağlamaya devam etmesinin gerektirildiği Kaliforniya hariç olmak üzere diğer ülkelerde ve bölgelerde artık aygıt için donanım hizmeti sağlamadığı anlamına gelmektedir.

müşteri hizmetleri