İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, 2016’da Hindistan’da 2.5 Milyon iPhone Sattı!

Counterpoint Research’in verileri, Apple’ın tek bir yıl içerisinde, sadece Hindistan’da 2.5 milyon iPhone satışı ile rekor kırdığını gösteriyor. Bu, şirketin Çin ve Amerika’daki satış rakamlarına kıyasla çok fazla olmamasına rağmen, bütçe yönünden düşük olan bir pazarda oldukça güçlü bir performans sergilemesi yönü ile önemli.

teknik destek

En önemlisi, 2.5 milyon iPhone satışının neredeyse üçte biri dördüncü çeyrekteki şenlik döneminde ve iPhone 7’nin piyasaya sürülmesi ile gerçekleşmiş. Kayıtlara göre, bu satış başarısı, 450 dolar ve üstü premium akıllı telefon pazarında Apple’ın lider olmasına izin verdi.

Pazar payı açısından Samsung, Hintli akıllı telefon pazarını %25’ini elinde tutuyor. Buna karşın, Apple, yavaş bir yükseliş göstererek listede onuncu sıraya geldi. Bununla birlikte, Samsung’un sıralamadaki konumu, Opoo, Xiaomi, Lenovo ve Vivo gibi Koreli şirketlerin pazar payı ve satışları ile sürekli tehdit altında.

Apple, Hindistan piyasasına girdiğinden bu yana, etkin bir biçimde iPhone 7 satışı gerçekleştiriyor ve şirket satışları artırmak için, iPhone 7 adına pek çok çekici lansman teklifleri üretti. Apple, rakiplerinden hiçbirinin keyif alamadığı Hindistan’da büyük bir marka değeri taşıyor.

teknik destek