İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 2017 Yılında Tanıtacağı iPhone ile Akıllı Telefon Pazarını Sallayabilir!

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2017 yılında tıpkı iPhone 4 benzeri tasarıma geçiş yapacağını, arka tarafı komple camdan olan ve AMOLED ekrana sahip bir iPhone’u tanıtacağına dair bir rapor yayınladı. Analist bir önceki raporu ile biraz çelişiyor. Çünkü bir önceki raporunda Apple’ın 2018 yılına kadar AMOLED ekranlı iPhone’lara geçiş yapamayacağını iddia etmişti.

Daha spesifik olarak Kuo, Apple’ın plastik, ince ve hafif bir formda iPhone için çalışma yaptığını, iPhone 4 tasarımı gibi kısmen camdan oluşan kasaya sahip bir iPhone’a razı olacağını iddia ediyor. Apple’ın cam yerine plastik, seramik arasında bir malzemeyi tercih edebileceği de iddia ediyor.

Ayrıca Kuo, Apple’ın 2017 yılında kavisli bir gövde ve kavisli bir ekrana sahip iPhone’u tanıtacağına inanıyor. Yine Apple’ın iPhone 4 tasarımına benzer cam temeline dayalı arka kasa yapısına geçiş yapacağını ısrarla raporunda iddia ediyor. Yani Apple tümüyle yeni bir tasarım formuna geçiş yapacak diyebiliriz.

Ayrıca KGI analisti, Apple’ın AMOLED ekran ile 2017 yılında 5.8 inç iPhone’u tanıtacağına inanıyor. Artık 5.5 inç ekranların bile küçük kaldığını belirten analist, Apple’ın AMOLED ekran ile birlikte ekran boyutlarında da revizyona gideceğini belirtiyor. Yani Apple 2017 yılında 5.8 inç ve 4.7 inç iPhone’ları tanıtacak. 5.5 inç iPhone’un yerini 5.8 inç iPhone alacak diyebiliriz.

Yeni iPhone’un özellikleri belirsizliğini koruyor olsa da rapora göre 2017 yılında iPhone’lar kablosuz şarj edilebilecekler. Analist Apple’ın uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Ayrıca cihazın ek olarak biyometrik yüz veya göz tanıma teknolojisine de sahip olacağı raporda belirtiliyor.

Bu yeni iddialar beklentileri oldukça yükseltse de Apple’ın gelecek nesil, en azından bu yıl sonbaharda tanıtacağı iPhone 7 için en büyük atılımı 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması ve kulaklık bilincini tümüyle değiştirmesi olacak.

Ancak raporlara bakıldığı zaman Apple için 2017 yılının önemli bir yeri olduğunu açık bir şekilde görebilirsiniz.