İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 2017’de 3 Yeni iPhone Tanıtacak!

Apple’ın güvenilir analistlerinden olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni araştırma notunu paylaştı. Kuo’ya göre Apple önümüzdeki yıl üç yeni iPhone tanıtacak.

teknik destek

İlk iPhone modelinde LCD ekran yer alacak ve ekran boyutu 4.7 inç olacak. Bu iPhone modelinde tek lensli iSight kamera yer alacak. İkinci iPhone modelinde de LCD ekran yer alacak ve ekran boyutu 5.5 inç olacak. Bu modelde ise çift lensli iSight kamera yer alacak.

Araştırma raporunun en iddialı kısmı ise bu noktada başlıyor. Analiste göre Apple OLED ekranlı yaklaşık 5 inç ekran boyutuna sahip bir iPhone’u tanıtması bekleniyor. Böylece şirketin 2017 yılında üç yeni iPhone modelinin tanıtacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın 2017 yılında çift lensli kamera teknolojisini daha bir benimsemesi ve %30-40 olan benimsenme oranını böylece %65-75’lere çıkartmasını beklediğimizi söylememiz mümkün. Apple’ın geniş açılı ve telefoto lens tedarikçisi Largan’ın da böylece gelecekte satışlarını ve kar ivmesini arttırması söz konusu olacaktır.

2017 yılında OLED ekranın yaygın olarak sunulmayacak olması kesinlikle bir sürpriz değil. Çünkü şirket zaten OLED ekran için 2018 yılını bekliyor. En azından tedarik zincirindeki çalışmalar bunu gösteriyor. Zaten beklentiler 2018 yılında uçtan uca ekranlı, curved OLED ekranlı 5.8 inç iPhone’un geleceği yönünde.

Japon web sitesi Nikkei’de Kuo’ya yakın bir raporlamada bulunmuş durumda. Ancak Japon web sitesine göre şirket önümüzdeki yıl 4.7 inç veya 5.5 inç iPhone modellerinden birisinin LCD ekrana sahip olacağı, şirketin ek bir iPhone modelinde de kavisli, uçtan uca sahip OLED ekranın yer alacağı belirtiliyor.

Daha şimdiden gelecek nesil iPhone’lar için ortaya çıkan bu raporların zamanla şiddetini daha da arttırmasını bekleniyoruz diyebiliriz.

teknik destek