İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, 2018 Yılında Devrim Niteliğindeki iPad Modelini ve 2017 Yılında 10.5 inç iPad Pro Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Apple satışlarını arttırmak için büyük şeyler planlıyor. Özelliklede iPad modeli için. Güvenilir KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple 2017 yılı için 10.5 inç iPad Pro modelini tanıtmayı planlıyor ve muhtemelen 2018 yılının başında OLED ekranlı, devrim niteliğinde bir iPad modeli de hayatımıza giriş yapacak.

Kuo, Apple’ın iPad Pro ailesini üç farklı modelde oturtmaya hazırlandığını söylüyor. Fiyatı ile dudak uçukalatan geniş ekranlı 12.9 inç iPad Pro, yeni ve orta model 10.5 inç modeli ve düşük maliyetli, daha uygun fiyatlı 9.7 inç iPad Pro. Gelecek yıldan itibaren bu şekilde bir boyutlandırma ile iPad Pro modelleri gelmeye başlayacak.

7.9 inç iPad mini’nin ne olacağı ise belli değil. Ancak Apple’ın iPhone Plus’u kadar popüler olan iPad mini modelinin yerini koruyacağı üzerinde duruluyor.

Eğer ki Apple gerçekten de böyle bir boyutlandırma yaparsa, ticari ve eğitim pazarlarında şirketin satışlarını arttıracağını tahmin ediyoruz. Sonuç olarak Apple’ın 2017 yılında 10.5 inç iPad Pro 2 modelini başlatmasını bekliyoruz. Yeni iPad modelinde TSMC tarafından 10nm üretim teknolojisi kullanılarak üretilen A10X işlemcinin yer alacağı tahmin ediliyor. Düşük maliyetli 9.7 inç iPad Pro 2 modelinde ise A9X işlemcinin geleceğini söylemek mümkün.

Analist Apple’ın bu yeni iPad modeline rağmen iPad satışlarının düşüşünün devam edeceğini de söylüyor. Öyle ki analist, 2017 yılında %10-20 oranında yıllık bazda bir düşüşün görüleceğini öngörüyor.

Ancak sonraki yıl, yani 2018 yılında OLED ekranlı devrimci bir iPad modelinin gelmesi ile satışlarının artacağı ve bir başarının geleceğini de belirtiyor. Esnek AMOLED panelin kabulü ve buna ilişkin tasarım form faktörünün kullanıcı davranışı üzerindeki radikal değişikliklere Apple’ın en erken 2018 yılı başları veya ortalarında geçmesi bekleniyor. Gerçekten de bizler Apple’ın iPhone ve iPad’de AMOLED ekranları benimseyeceğini tahmin ediyoruz.

Son olarak analist Kuo, 2016 yılı için yeni iPad modellerinin eksikliğini öne sürerek 45-50 milyon olan satış tahminini 35-40 milyonlara çekti.