Şimdi yükleniyor

Apple, 2019 Yılında Tüm iPhone Modellerinde OLED Ekran Kullanacak

OLED-iPhone

Apple, 2019 Yılında Tüm iPhone Modellerinde OLED Ekran Kullanacak

Son Güncelleme tarihi 6 Mart 2017 by Müşteri hizmetleri

The Bell tarafından yayınlanan bugünkü yeni bir rapora göre Apple, 2019 yılında tanıtacağı tüm yeni iPhone’larında organik ışık yayan diyota sahip OLED ekran kullanacak. Böylece artık iPhone’lar için LCD ekran devri kapanmış olacak. Bu arada, Samsung Electro-Mechanics’in (Samsung’un bir üretim birimi) ve Interflex’in, OLED ekran teknolojisinin yer alacağı ilk iPhone olacak olan iPhone 8 için esnek baskılı devre kartlarının (FPCB) üretimini artırdığı iddia ediliyor.

teknik destek

Apple, bu yıl yaklaşık 60 milyon iPhone’da OLED ekran kullanacak ve gelecek yıl tedariğini ikiye katlamak zorunda. 2019 yılında ise tüm iPhone’larda OLED ekran kullanılacak.

Aslında bu rapor, 2017’de üç yeni iPhone modelinin geleceğini belirten analistlerin raporlarını doğruluyor: gelişmiş teknolojilere sahip ve tamamen yeni tasarımlı OLED ekranlı iPhone 8 ve güncellenen LCD ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus bu yıl gelecek.

Ünlü Apple analistlerinden Nikkei’de The Bell’in raporuna destek vererek, 5.8 inç iPhone 8 modelinde OLED ekran kullanacağını ve diğer küçük modellerin (5.5 inç ve 4.7 inç) ise LCD ekranlarla donatılabileceğini söyledi.

iPhone 8 için FCPB’ler (esnek baskılı devre kartları) oluşturmak için Interflex’in bu yıl üretimine 86 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapmayı planladığı ve Samsung Electro-Mechanics’in 88 milyon dolar yatırım ile Vietnam tesisinin kapasitesini arttırması gündemde. Bir başka tedarikçi olan BH ise bu yılın ilerleyen aylarında iPhone 8’in FCPB’lerinin üretimi için Apple’ın tedarik zincirine girdiği söyleniyor.

Raporda, her bir tedarikçinin üretimlerine, Nisan ve Mayıs aylarında başlamaları bekleniyor şeklinde bir de not düşülmüş durumda.

teknik destek