Apple, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na Özel Üç Video Paylaştı!

Apple 23 Nisan

Apple, Apple Türkiye YouTube kanalında “iPhone ile Çekildi” temasını kullandığı üç yeni video paylaştı. Her birisi on beşer saniye olan videolar, iPhone 7 kullanan 11 yaşındaki çocuklar tarafından kayıt edilmiş.

teknik destek

Apple, yayınladığı “iPhone ile Çekildi” videolarında, 11 yaşındaki Beliz’in ve Eren’in çekimlerine yer veriyor. İlk videoya “Tavşan” adı verilmiş. Beliz, tavşanın tüylerinin rüzgarda nasıl hareket ettiğini göstermek için iPhone 7’si ile yakın çekim yapıyor.

https://youtu.be/-l7bT023lVg

İkinci videonun adı ise “Köpek”. Bu videoda farklı bir bakış açısı kullanılmış ve Eren kumsaldaki bir köpeğin sanki üstündeymiş havasını ortaya konulmuş. Bu da videoda dijital kamera hilelerinden yararlanılmadığının ve tamamen iPhone 7 ile çekildiğinin göstergesi.

https://youtu.be/zM6-h239M_c

İlk videonun sahibi olan Beliz, “Balon” adlı üçüncü videoda da karşımıza çıkıyor. iPhone 7’nin ağır çekim özelliğinin güzelce sergilendiği videoda, içi su dolu balonun yere bırakılışı gösteriliyor. Diğer videoların aksine bu videonun sonundaki “iPhone ile Çekildi” metni rengarenk.

https://youtu.be/mI2u4OxZA98

Apple, “iPhone ile Çekildi” temasını yıllardır kullanıyor ve özel yerel etkinlikler, bayramlar, kutlamalar için sıklıkla bu temada özel videolar üretiyor. Her yıl 23 Nisan’da kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na bu üç video ile ortak olan Apple’ın ülkemize değer verdiğini görmüş olmak ise bizleri mutlu etti.

Her yıl 23 Nisan’da kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Paşa tarafından Türkiye’nin çocuklarına armağan edilmiş bir gündür. Bugünde Başbakan ve Meclis Başkanı başta olmak üzere, hükümet görevleri, parti liderleri koltuklarını çocuk temsilcilere verirler. Çocuklar, eğitim ve çevreyle ilgili konularda yönetim kademesindekilerle görüş alışverişinde bulunurlar.

müşteri hizmetleri