İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 27 Ekim’de Karşımıza Nelerle Çıkacak? Cevabı Haberimizde!

Apple’ın merakla beklenen Mac için düzenleyeceği etkinlik dün resmi olarak 27 Ekim olarak duyurulmuştu ve bu noktada şirketin karşımıza nelerle çıkacağı merak konusu olmuştu.

teknik destek

Bugün itibariyle “Helle again” yani “Tekrar Merhaba” diyerek 27 Ekim etkinliğinin davetiyelerinide göndermeye başlatan şirketin karşımıza doğrudan yepyeni Mac modelleri ile çıkması bekleniyor. Özellikle uzun zamandır aynı tasarımla hayatımızda olan MacBook Pro’nun tümüyle yeni bir tasarımla ve kaputun altında önemli geliştirmelerle sunulması bekleniyor.

Apple’ın 13 ve 15 inç Retina ekranlı MacBook Pro’ları bir üst seviyeye taşıması ise özellikle daha ince bir gövde ve Touch ID’ye sahip, çok daha işlevsel bir dokunmatik paneli hemen klavyenin üstüne yerleştirilmesiyle görülecek.

Thunderbolt 3, USB-C port veya portları, 2. jenerasyon USB 3.1 (saniyede 10 GB veri aktarımı) gibi geliştirmelerin yeni MacBook Pro’da görülmesi bekleniyor. MacOS 10.12.1 güncellemesinin özellikle yeni MacBook Pro’lar için olduğunu da bu noktada belirtelim.

İşlemci noktasında ise şirketin Intel’in Core i7 Skylake çipsetlerini tercih etmesi bekleniyor. Elbetteki modellere göre değişen çipsetler söz konusu olacak ama en az 2.60 GHz gibi bir işlemci hızının söz konusu olduğunu söyleyelim. Bu noktada yeni MacBook Pro’ların beklenenden çok daha fazla CPU ve GPU performansını sunacağı bir gerçek.

MacBook Air konusunda da şirketin bir yenileme yapması söz konusu olabilir ama bu kesin değil. En son RAM miktarında yaptığı güncelleme ile gündeme gelen MacBook Air’ler için bakalım şirket bir adım atacak mı bunu etkinlik kapsamında göreceğiz.

Yine etkinlikle ilgili bir gelişme olursa elbetteki bunları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

teknik destek