Apple, 3,5mm jakı Lightning’e dönüştüren aparatların üretimine izin verdi

Apple, 3,5mm jakı Lightning’e dönüştüren aparatların üretimine izin verdi

Apple, aksesuar üreticilerine kendi cihazlarıyla uyumlu USB-C yuvalı aksesuarlar ve 3,5 mm jak kablosunu Lightning kablosuna dönüştüren aparatları üretmeleri için izin verdi.

teknik destek <

MFİ ismindeki aksesuar programını yenileyen Apple, bundan böyle üçüncü taraf şirketlerin Apple ürünleri için tasarlamış oldukları Aksesuarlara USB-C yuvası eklemesi için 3,5 mm jak kablosunu Lightning‘e dönüştüren aparatları üretmeleri için izni veriyor.

Apple, sizlerinde bildiği gibi yeni dizüstü bilgisayarlarında USB-C yuvalarına yer verdiği için eski ürünlerin bu cihazlarda yeniden kullanılabilmesi için bazı aparatlara gereksinim duyuluyordu. Bu bakımdan Apple ürünleri için aksesuar geliştiren bazı şirketler, birçok aksesuar geliştirirken, USB-C yuvalarını geliştirebilecek ve Apple’dan onaylı olarak satışını yapacak.

Sınırlamalar her zamanki gibi var!

Yinede Apple’ın MFi düzenlemelerine üçüncü kişiler için bazı sınırlamalar bulunuyor. Örnek verecek olursak USB-C yuvalarını kullanarak iPhone şarj eden veya diğer telefonları şarj eden ürünleri geliştirmek tam anlamıyla yasak.

Üçüncü kişilerin üretebilmesi için start komutunu veren Apple, bundan böyle jak girişini Lighning kablosuna dönüştüren aparatların satışına izin veriyor.

müşteri hizmetleri