İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple 5 İnçlik Model Dahil Olmak Üzere Gelecek Yıl 3 iPhone Modeli Tanıtacak

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus henüz yeni cihazlar olmalarına rağmen dikkatler gelecek yılın iPhone modellerine çevrildi. Dünkü çılgın özellikli iPhone 8 iddialarının ardından bugün de gelecek yıl için 3 farklı iPhone modeli tanıtılacağı söylentisi geldi.

teknik destek

Nikkei’nin yayınladığı son rapora göre Apple, gelecek yıl farklı ekran boyutlarına sahip üç iPhone modeli tanıtacak. Nikkei, iddiasını isimsiz tedarik zincirlerine dayandırıyor. Bu yıl iPhone SE modelinin de tanıtıldığı düşünülürse Nikke’nin iddiası uzak bir ihtimal değil.

Nikkei’nin raporunda yeni iPhone’ların 4.7, 5 ve 5.5 inç ekran boyutlarında ve cam tasarım olacağını söylüyor. 4.7 inçlik modelin en düşük özelliklere sahip olacağını iddia eden Nikkei, 5.5 inçlik modelin OLED ekrana, diğer modellerin de LCD ekrana sahip olacağını belirtiyor.

Yeni iPhone’lar tamamen cam tasarıma sahip olacakken bu teknolojinin tedariğini Çin’deki Lens Technology ve Biel Crystal Manufactory sağlayacaklar. iPhone 8 ile ilgili iddialar için henüz çok erken. Fakat iPhone 7 Plus’ta çift kamera iddialarının geçen yıl bu zamanlar ortaya atıldığını düşünürsek iPhone 8 iddialarını ciddiye almak gerekiyor.

teknik destek