Apple A12 İşlemcisinin Geekbench Puanları Ortaya Çıktı!

apple-a12-islemcisinin-geekbench-puanlari-ortaya-cikti

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone modellerine güç verecek olan A12 işlemcisinin detayları ortaya çıktı. İşte Apple’ın yeni iPhone modellerine güç verecek olan A12 işlemcisinin Geekbench puanı!

teknik destek <

Apple’ın 2018 yılında tanıtacağı iPhone modelleri pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. Yeni iPhone modellerinin hangi özelliklere sahip olacağı şimdilik belirsizliğini korurken yeni iPhone modellerine güç verecek olan A12 işlemcileri ortaya çıktı.

Apple ürünleriyle ilgili başarılı sızıntılarıyla bilinen Ice Universe, Apple’ın 2018 yılında iPhone modellerinde kullanacağı yeni mobil işlemcisi A12’nin Geekbench sonuçlarını paylaştı. Paylaşılan sonuçlara göre Apple’ın yeni A12 işlemcisinin çoklu çekirdek performansında 13.000 puan gibi inanılmaz bir sonuca ulaşırken tekli çekirdek performansında da A12 5.300 puan almayı başarıyor. Apple’ın A12 işlemcisi bu sonuçlara göre pek çok işlemciyi geride bırakıyor. 

A12, A11 Bionic’i Geride Bıraktı!

Apple A12 işlemcisi ayrıca Apple’ın A11 Bionic işlemcisine de ciddi fark atıyor. Apple’ın yapay zeka ile güçlendirilen A11 Bionic işlemcisi Geekbench skorlarında çoklu çekirdek testinde 10.000 puan alırken tekli çekirdek testinde de sadece 4.200 puan alıyordu. Apple’ın A11 işlemcisinin test sonuçları A12 işlemciyle kıyaslandığında A12 işlemcisinin A11 Bionic işlemciden yüzde 24 ila yüzde 30 arasında daha güçlü olduğu rahatlıkla görülebiliyor. 

Apple A12 İşlemcisiyle Adını Duyuracak

Apple A12 işlemcisiyle performans anlamında önemli bir işe imza atarken güç tüketimi konusunda da sınıfta kalıyor. Şimdilik test aşamasında olan Apple’ın A12 işlemcisi hedeflenen güç tüketim değerinin yüzde 23 oranında daha fazla güç tüketiyor. Apple’ın A12 işlemcilerini üretecek olan TMSC’nin verilerine göre A12 işlemcisinin güç tüketim değerlerinin düşürülmesi konusunda çalışmalar devam ederken şimdilik Apple yeni nesil işlemcisinde güç tüketimi anlamında istediğini elde edememiş gibi görünüyor. 

müşteri hizmetleri