Apple ABD’de En Çok İş Başvurusu Alan Firmalar Arasında Altıncı

apple
LinkedIn’in paylaştığı verilere göre, ABD genelinde Apple, en fazla iş başvurusunda bulunulan altıncı firma olarak ifade edildi. Listenin başında ise tamamı teknoloji şirketi olarak görülüyor.

teknik destek <

Bütün dünya genelinde 546 milyondan fazla kullanıcısı olan LinkedIn‘in kısa süre önce sunduğu raporlara göre ABD’de iş aramakta olan insanların en fazla başvurduğu altıncı firma Apple olarak belirtildi. İlk beş ise şaşırtmıyor ve teknoloji devleri yer alıyor. İlk sırada Amazon yer alıyor ve son zamanlarda ciddi bir atakta bulunan ve her geçen gün gelişmekte olan Tesla 5. sırada yer alıyor.

 apple

LinkedIn raporlarına göre iş arayanların hangi firmaların sayfalarını hangi sıklıkla ziyaret ettiği ve çalışanlarının kayıtlı verilerini hesaba katarak analiz etti. Apple’ın tercih sebeplerinin ise çalışanlarına sunmuş olduğu güzel imkanlar oluyor. Eğer Apple çalışanıysanız tüm cihazlara %25 indirimle sahip olabiliyorsunuz. Yeni doğum yapan anneler 18 haftalık izne sahip olabiliyor. Babalar ise 6 hafta.

LinkedIn’in sunduğu raporlara genel olarak baktığımızda tüm firmaların çalışanlarına sunduğu sağlık hizmetleri çok güzel seviyelerde. Bu firmaların tamamının Silikon Vadisi’nde olduğu düşünüldüğünde, tercih sebeplerinden bir taneside bulunduğu ortamın güzel olması. Bir diğer sebep ise kim Apple’da veya Facebook gibi şirketlerde çalışmak istemez ki?

müşteri hizmetleri