İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Açıkladı: Jet Black iPhone 7’nin Kasası Çizilebilir

iPhone kullanan çoğu kişinin ortak derdi kasanın çizilmesi iPhone 7′ de de Apple’ ın peşini bırakmıyor. Artık klişeleşen “iPhone iyi de kasası çok çabuk çiziliyor.” tarzı söylemler bir sene daha devam edecek gibi.

Apple bugün en iyi iPhone’ u kuşkusuz en iyi renk seçenekleriyle duyurdu. Önceki haberlerimizde de sizlerle paylaştığımız, ancak adına Piyano Siyahı dediğimiz iPhone bugün Jet Black adıyla bizlere tanıtıldı. Ancak tanıtımda da çok parlak görünen ve arkası adeta camı andıran iPhone 7 Jet Black modeli çizilecek mi diye düşünüyorduk ve ne yazık ki ummadığımız açıklama birinci ağızdan geldi.

Apple’ın iPhone 7′ de kullandığı parlak siyah kasa ve görünmez anten çizgileri, uzun süredir hasret düştüğümüz siyah iPhone için mükemmel bir konsept ama Apple bugün yaptığı açıklamada iPhone 7’nin kasasında kötü kullanım sonucu “Kılcal çiziklere” rastlanabileceğini duyurdu ve iPhone’ unuzu bir kılıf ile kullanmanızı tavsiye etti.

Öyle ki Jet Black renkli iPhone’un yanında bir de mat siyah renkli iPhone çıktı. Kullanıcıların en büyük korkusu “Acaba Mat Siyah iPhone, Space Gray iPhone’lara döner mi?”. Yani yanları ve arka kasası çizilir, soyulur veya rengi açılır mı?

Tabii buna biraz da zaman açıklık getirecek ancak Apple’ ın resmi açıklamasına göre Jet Black iPhone alacak olan kullanıcılar bir kılıf kullanırsa kendileri için daha iyi olacağı yönünde. Tabii öyle bir telefonu alınca da haliyle transparan kılıf kullanmak daha mantıklı 😊