İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple AirPods gizli konuşmalar duyuluyor mu?

Apple AirPods ile beraber gizli konuşmalar duyuluyor olabilir mi?

teknik destek

Apple, her sene kullanıcılarının ilerleyen teknolojiden çok iyi bir şekilde yararlanması için gerekli güncellemeleri gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, yeni gelen teknolojik araçlar; birçok farklı konuda hizmet vermeye başlamıştır. Bunun en önemli göstergelerinden olan ve birçok farklı Apple cihazında rahatlıkla uyumlu şekilde kullanılan Apple AirPods, bu ürünlerin en başında gelmektedir.

Apple markasının kulaklık boyutunda aştığı bir araç olan Apple AirPodslar, yeni gelen güncelleme ile birçok farklı soruyu ortaya çıkarttı.

Apple AirPods gizli konusmalar duyuluyor mu-2
Apple AirPods gizli konuşmalar duyuluyor

Apple AirPods modellerinde yenilik

Apple işitme engellilerin sosyalliklerini arttırmak ve onları gündelik yaşama eklemek için iOS 12 işletim sistemine sahip olan Live Listen özelliğini piyasaya sundu. Böylece artık işitme engelliler telefonlarının sesini çok daha iyi bir şekilde duyabileceklerdir. Fakat görüldüğü üzere bu üretimden sonra Apple AirPods ile ilgili birçok farklı soru işareti meydana geldi.

Casusluk amacıyla kullanılma şüphesi doğuran bu modelde, mikrofon sesi yakalayıp sesi Apple AirPodslara iletiyor.

Apple AirPods Live Listen özelliğini kullanma

Apple AirPods cihazında Live Listen özelliğini kullanmak için, bu canlı dinleme özelliğinin denetim merkezine eklenmesi gerekir. Bunun için ayarlar kısmına giren kullanıcılar, denetimleri özelleştir diyerek, işitme simgesinin yanında bulunan + simgesine dokunmalıdır. Ayarları kaydetmek ve öyle kullanmak için de geriye dokunmak yeterli olacaktır. Denetim merkezine girerek kulak simgesine dokunulduğu zaman, sistem kullanılmaya başlayacaktır.

teknik destek