Apple, Aldığı İlginç Bir Patent ile Yine Gündeme Oturdu!

Apple-Haftanin-Ozeti

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Perşembe günü Apple’ın iPhone’un ya da iPad’in dokunmatik ekranının bir Mac dizüstü bilgisayarının trackpedine çevirecek bir “elektronik aksesuar aygıtı” için patent başvurusunu yayınladı.

teknik destek

Bu, pek çok kişinin özlemini çektiği önemli olan bir şeydir. Patent başvurusu, hesaplama gücü, yazılım, depolama ve diğer özellikleri detaylandırmak için bir iOS cihazının yerleştirilebileceği özel bir kenetlenme yuvasına sahip taşınabilir bir MacBook’u gösteriyor.

Diğer birçok Apple patentinde olduğu gibi, bu patentin ne zaman gün ışığına çıkacağını şimdi söylemek mümkün değildir.

Apple, gerçekten de gömülü GPU, klavye, portlar, dahili bir ekran ve daha fazlasına sahip özel bir yükleme istasyonu üzerinde çalışıyor gibi duruyor. Bu yükleme istasyonu ile Mac’e takılan iOS cihazınız CPU, RAM, dokunmatik ekran ve yazılımı Mac’e ödünç veriyor diyebiliriz. Bu istasyon ev sahibi bir cihaz olmadan çalışamıyor.

Apple Patent

iPhone’unuz, Mac’in klavyesinin altındaki bir yuvaya yerleştiriliyor. Yani iPhone’unuz trackpadin yerini alıyor. iPhone’un ekranı, haptic geri bildirimi, 3D Touch’ı trackpadin yerini alıyor ve diğer pek çok iPhone özelliği trackpad özelliği olarak kullanılmaya başlanıyor. Özellikle 5.5 inç iPhone Plus’ın ekran boyutu Apple’ın yeni MacBook Pro modelinde yer alan genişletilmiş trackpedine çok benzerdir.

müşteri hizmetleri