İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, App Store’u Eski ve Fonksiyonel Olmayan Uygulamalardan Temizlemeye Başladı

Apple’ın iOS mağazası App Store’un kendi başına korkunç bir başarısı mevcut. Ortalama olarak her bir kullanıcıya belki de onlarca uygulama düşüyor. Daha fazlası da elbetteki var.

Ancak App Store’un derinlerine inildiği zaman çoğu uygulamanın artık çöp olduğu ve çöplükler oluşturulduğu görülebiliyor. Tamda bu noktada Apple önlem almış durumda. Gerek peş peşe kopyalanmış gereksiz uygulamaların gerekse eskimiş ve fonksiyonelliğini yitirmiş uygulamaların temizlenmesi için şirket bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada App Store’un tüm bu içeriklerden kurtulacağı bilgisi geçiyor. Bu sürecin derinlemesine gerçekleşeceği Apple tarafından geliştiricilerle paylaşıldı. Süreç bugün itibariyle başladı ve ne kadar sürecek belirsiz ama çöplüğün kararlı bir şekilde temizleneceği açık.

Hepimizin rastladığı, çürümeye bırakılmış uygulamaların temizleneceği haberi gerçekten önemli. Bir diğer ve önemli detay ise uygulama adlarına karakter sınırının gelecek olması. Artık hiçbir geliştirici uygulamasına 50 karakterden daha fazla isim için ekleme yapamayacak. Bu şekilde gülünç, adeta arama yapıldığında benim uygulamam çıksın diye peşi sıra yazılmış uygulama adlandırmalarıda tarih olmuş olacak.