Apple Araba Projesi “Project Titan” için Büyük Bir Adım Attı

apple-car-project-titan

Apple’ın yıllardır gizli olarak yürüttüğü araba projesi (Project Titan) için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Şirketin araç projesi için yüksek profilli mühendislerle işbirliği yaptığı iddia ediyor.

teknik destek <

Bloomberg’de çıkan bir habere göre, Magna International’ın mühendislerinden oluşan bir ekip Apple’ın mevcut araba ekibi ile işbirliğindeler.

Magna International araç üretimi konusunda Ontorio merkezli uzman bir şirket. MW, Aston Martin, Volkswagen gibi firmalarla sürekli işbirliği içerisinde olan Magna International’ın yeni ortağı ise Apple.

Şirket tasarım, mühendislik, montaj gibi zahmetli süreçlerin tamamında etkin olarak rol alıyor. Bu tip süreçleri geliştirmek son derece zor ve maliyetli. Apple’ın bu maliyetleri azaltmak için Magna International ile işbirliğine gittiği düşünülüyor. Öyle ki bu süreçlerin maliyeti için milyarlarca dolardan söz ediliyor…

Apple için Magna yakında Foxconn gibi büyük sözleşmeli üreticileri arasına girebilir. Şu anda şirketin Jaguar, Land Rover gibi firmalarla işbirliği içerisinde olduğunu ve BMW’nin gelecek nesil yeni 5 serisi için de çalıştıklarını belirtelim. Özetle şirketin oldukça büyük çaplı çalıştığını ve adı her ne kadar bilinmese de popüler araba modellerinin aslında tüm altyapısında emeğinin geçtiğini belirtelim.

Apple’ın araç üretim ekibinin takım lideri olan Adam Zedesky kişisel nedenlerden dolayı takımdan ayrılmış ve görevi Bob Mansfield almıştı. Bob’un geçmişten gelen birkaç sorun ile karşı karşıya kalması ile Apple’ın araç projesinin durağan bir sürece girmesi büyük ses getirmişti. Ancak görünen o ki şirket projeyi daha hızlı ve sorunsuz ilerletmek için büyük bir çaba içerisine yeniden girmiş durumda.

Apple’ın tıpkı Tesla gibi hareket etmesi ve yakın gelecekte otomobil pazarına girmesi konusunda artık pek çok uzman hemfikir durumda. Bakalım dünyanın en değerli markası konumunda olan Apple’la gelecekte bizi neler bekliyor, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri