Apple Asya Pazarında Mutlu Değil

Apple Asya Pazarında Mutlu Değil

Apple diğer telefon üreticilerine göre çok daha fazla gelir elde etse de bazı kıtalarda istediği sonuçları almakta zorlanıyor.  Bunun en son örneğini ise Apple’ın Asya Kıtası’nda kan kaybediyor. Haberleriyle duymuştuk. Apple gerçekten de Asya ülkelerinde istediği satış rakamlarını yakalayamadı ve akıllı telefon satışlarında rakiplerinin gerisinde kaldı.

teknik destek

Apple’ın Asya pazarında istedi sonuçları elde edememesinin tek bir nedeni var yeni çıkan iPhone modelleri ücretlerinin çok güzel olması. Asya ülkelerinde yaşayan telefon kullanıcılarının yüksek rakamlar nedeniyle bu telefonları almak istememesi. Malezya, Filipinler, Tayland, Vietnam, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde her her geçen gün telefon satışlarında geriye düşen Apple yeni taktikler ve satış yöntemleri uygulama kararı aldı. Apple son derece kaliteli ve göze hoş gelen telefonları üretse de Asya pazarındaki en büyük rakibi olan Çin bu konuda ciddi bir sorun haline geldi.

Apple Asya pazarında zorlanıyor

Apple ürettiği telefonları Asya pazarında satmakta borluk çekiyor. Bunu ana nedenlerinden bir tanesi Çin’de ki telefon üreticileri ve uygun fiyatlı bir şekilde Asya ülkelerine satmış olduğu telefonlar.  Bu nedenle Çin ve diğer Asya ülkelerinde kan kaybeden Apple kısa süre içerisinde yeni bir satış politikası belirleyecek.  Apple 2013 yılından itibaren Çin pazarında da en az %5 oranında satış kaybı yaşadı. Asya pazarında satışlarını arttırmak isteyen Apple Çin ve Hindistan gibi ülkelerde kendisine çok ciddi rakipler buldu ve halen daha buradaki satışlarını toparlaya bilmiş değil.

müşteri hizmetleri