İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple batarya değişimi yasağı için açıklama

“Bu iPhone’ un orjinal Apple bataryasına sahip olduğunu doğrulayamıyoruz. Bu pil için sağlık bilgisi mevcut değil” uyarısı alanlar için gerekli açıklama yapıldı.

Apple’ dan kısa süre önce resmi servislerin dışında batarya değişimi için yapılan yasak kararı büyük tepkilere neden olmuştu. Pahallı pil değişimine yönlendiren Apple’ dan tepkiler için açıklama.

Henüz tam sürüme geçilmedi ve kimlik doğrulama da anahtar yöntemiyle çalışan sistem, eleştirilerin odağında oldu. Apple resmi ortaklarından olmayan 3. bir teknik servisin pili kullanılan iPhone modellerinde test aşamasında şeklinde bir uyarı ile karşılaşılıyor.

Apple’ ın iPhone orjinal bataryaya sahip olduğunun doğrulayamadık şeklindeki mesajında uyarının “Pil sağlığı” bölümünde ortaya çıktığı belirtiliyor.

Orjinal iPhone bataryada doğrulayamadık uyarısının çıkabildiği söylenmekte.

Çıkan bu durum, yetkili teknisyen tarafından uygun şekilde yapılandırılabilir mikro denetleyici nedeniyle kaynaklanmakta. Apple’ ın kendi sistemine kayıt edilmeyen denetleyicinin bünyesinde algılanmadığı zaman pil durumu gizleniyor ve kullanıcıya uyarı veriliyor.

screenshot.268
Apple batarya değişimi yasağı

Pil sağlığı açılmıyor

Apple’ ın açıklamasında müşterilerin güvenliğinin ciddi şekilde dikkate aldıklarını ve pil değişiminin doğru şekilde yapıldığından emin olunması için bu şekilde bir düzenleme yapıldı.

Çıkan yeni uyarısı sistemiyle hasarlı, performans sorunu olan ve düşük kalitede olan bataryalardan kullanıcıları korumak için alınan bir karar.

Uyarı, yetkisiz teknik servislerde pil değişimi yapıldığında cihazda her hangi bir soruna neden olmayacak.

Uyarının çıkmasıyla pil sağlığı gizlenmesi Apple’ ın bazı kullanıcılardan tepki almasına neden oldu.