İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Bazı MacBook Pro Modelleri için Genişletilmiş Onarım Programını Düzenledi!

Apple, aşağıdaki MacBook Pro’ların video sorunlarından dolayı “Genişletilmiş Onarım Programı” için uygun olmadığını açıkladı:

  • 15 inç (2011 Başı),
  • 15 inç (2011 Sonu),
  • 17 inç (2011 Başı),
  • 17 inç (2011 Sonu).

Aşağıdaki MacBook Pro modellerinin ise, dört yıl önce satın alınmama durumları söz konusu ise onarım programı için uygun olduğu açıklandı:

  • MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2012 Ortası)
  • MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2013 Başı)

Apple, hatalı GPU sorunundan dolayı MacBook Pro sistemlerinin küçük bir yüzdesinde bozuk görüntü, görüntü olmaması veya beklenmedik şekilde sistemin yeniden başlatılması sorunlarını gidermek için Şubat 2015’te onarım programını başlatmıştı.

Bu program 31 Aralık 2016’da son buldu ancak ilk satış tarihlerinden itibaren dört yıla kadar olan uygun modeller için hala geçerli.

Apple’ın web sitesinde yer alan destek belgesinde, etkilenen modellerin Şubat 2011 ile Aralık 2013 arasında satıldığı belirtiliyor. Apple’ın web sitesinden belirli bir modelin uygun olup olmadığını tespit etmek için “Kapsamınızı Kontrol Edin” aracını kullanabilirsiniz.

Video sorunları, birçok kullanıcıyı etkiledi ve Apple’a karşı bir dizi dava açıldı ve bu davaya 40.000’den fazla çevrimiçi imza dilekçesi toplanıldı. Sorundan etkilenen kullanıcılar, özellikle HD videolar izlerken veya Final Cut Pro X gibi profesyonel uygulamaları kullanırken problem yaşadıklarını söylüyorlar.

Apple, 2012 ortası ve 2013 başı için ücretsiz onarıma devam ediyor. Sorundan etkilenen müşteriler, bir Genius Bar randevusu almak için Apple Store’u arayabilirler, bir Apple Premium Reseller’i ziyaret edebilirler veya Apple Destek birimine ulaşabilirler.