İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, bazı şifrelenmiş iCloud kullanıcı verilerini Google Cloud ‘da sakladığını doğruladı

Apple, Google Cloud platformunun, herhangi bir Kullanıcı tanımlı bilgiyi içermediği şifreli iCloud hesabı verilerini depolamak için dayanan en az iki üçüncü taraf hizmetinden biri olduğunu onaylamıştır.

teknik destek

Apple, geçen ay güncellenmiş olan iOS Güvenlik Kılavuzu ‘nun en son sürümünde ifşa oldu. Bu değişiklik, CNBC ‘nin Jordan novet ‘ın bugün erken saatlerinde bildirildiği kadar fark edilmedi.Dosyanın şifrelenmiş parçaları, herhangi bir Kullanıcı tanımlı bilgi olmadan, S3 ve Google Cloud platformu gibi üçüncü taraf depolama hizmetlerini kullanarak depolanır.İOS Güvenlik Kılavuzu ‘nun önceki sürümlerinde Microsoft Azure belirtildi, ancak Google Cloud Platformu artık onun yerine listeleniyor. Apple ayrıca ek depolama için Amazon ‘un S3 Web hizmetine güvenmeye devam ediyor.

 Apple iCloud açıklama yaptı

iCloud bir kullanıcının kişilerinizi, takvimleri, Fotoğrafları, belgeleri ve daha fazlasını depolar ve her dosya parçalara ayrılmıştır ve AES-128 ve SHA-256 tuşlarıyla şifrelenmiş olduğundan, Google Cloud platformundaki depolama güvenlik kaygısı olmamalıdır.

Apple, krom ve mali Times raporlarına göre, 2016 yılında Google Cloud Platformu ile çok milyon dolarlık bir anlaşmaya ulaştı. Apple yaptığı yeni açıklama da bu durumun çok gizli olmadığını ve aslında bilinir bir durum olduğunu savundu. Bu konu ile alakalı bakalım başka bir açıklama gelecek mi? Peki siz Apple’ın bu itirafı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri