Apple Beklenen Patent Başvurusunu Yaptı!

Apple-Smart-Keyboard

Apple, “Paylaş”, “Emoji” ve “Ara” düğmeleriyle birlikte yeni Smart Keyboard için patent başvurusunda bulunarak, iPad Pro aksesuarının yeni bir sürümünün hazırlığını yaptığının ipucunu verdi.

teknik destek <

Smart-Keyboard-2

Yeni nesil iPad Pro klavyesi Smart Keyboard’ta, “Paylaş” düğmesi yer alacak. Muhtemelen bu düğme ile Facebook, Twitter, Mail ve Mesajlar gibi uygulamalar aracılığıyla paylaşım yapmanın önü açılacak. “Emoji” düğmesinin nasıl çalışacağı belirsiz ama yüksek ihtimalle bu düğme aracılığıyla iPad Pro’daki emojiler ekrana yansıtılacak.

Büyüteçle ifade edilmiş “Ara” düğmesinin ise birden fazla amaca hizmet etmesi bekleniyor. Örneğin düğmeye bastığınızda uygulama içi arama yapılabilecek. İki kez bastığınızda ise Mesajlar, Fotoğraflar, Takvim, Kamera, Notlar, Ayarlar ve diğer uygulamaların kısayolları ekrana gelecek. Anahtara uzun süreli bastığınızda ise Siri etkinleşecek.

Bu patent, bir tasarım patenti değil. Bu yönü ile basit bir güncelleştirme patenti olarak görülebilir. Yine de gelecek nesil Smart Keyboard için bize ipucu veriyor olması ile önemli bir patent diyebiliriz.

Apple’ın, Mart ayının başlarında yeni nesil iPad üçlüsünü tanıtması konuşuluyor ancak bunlardan birisinin yıl sonuna doğru geleceğini düşünüyoruz. Bu üçlü iPad’lerden bir tanesinin özel model olacağı, uçtan uca 10 inç ekrana sahip olması muhtemel. Diğer iki iPad modelinin ise 9.7 inç ve 12.9 inç iPad Pro’yu takip eder nitelikte olması ve donanımsal olarak yükseltmelerle sunulması gündemde.

Ayrıca Apple, yeni nesil akıllı klavyesine Smart Keyboard 2 adını verebilir ve tabiki yeni nesil stylus kalemine ise Apple Pencil 2 adını verebilir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.