Apple bu yıl ekonomik fiyatlı MacBook Air piyasaya sürebilir

1

Apple’ın bu yıl içerisinde ekonomik ve performans canavarı MacBook Air modellerini raflarda görebiliriz.

teknik destek <

Apple, dizüstü bilgisayar fiyatları nedeniyle çok fazla eleştiri alırken, bu yıl fiyat politikasında yeni bir değişiklik yolunda ilerleyebilir. Yinede bu kadar eleştiri almasına rağmen dizüstü bilgisayarlarının uzun yıllar sorunsuz ve performans kaybı yaşamaması adına yıllık satış rakamları ve elde ettiği geliri yinede korumayı başarıyor. Ancak Apple, yeni bir karar alarak çok ufak bir indirim yoluna yöneliyor.

MacBook Air modelleri sizlerinde bildiği gibi uzun yıllardır pek fazla bir değişikliğe uğramadı. Son zamanlarda MacBook modellerinin çıkması üzere bir çok iddia ortaya atıldı ve MacBook Air modellerinin artık yeni bir konsept veya seriyle çıkmayacağı söylenmişti. Ancak Apple’ın Air modelleri ile ilgili kapsamlı bir çalışması olacak.

2

KGI securities analisti olan Ming-Chi Kuo tarafınca açıklanan son raporlarda 2018 yılının son çeyreğinde Apple‘ın ekonomik fiyatlı 13 inçlik MacBook Air modellerini çıkarması bekleniyor. Yeni beklenen model için yapılacak indirim sayesinde Apple’ı tercih eden ancak fiyatından dolayı sahip olamayan kullanıcıları çok fazla sevindirecek gibi duruyor.

Şuan için Apple’ın MacBook Air modellerinde en ucuz fiyat seçeneği 4599 TL civarında. Bu bakımdan Apple’ın ekonomik fiyatlı modeli daha uygun olup kullanıcıları kendi çatısı altına yönelteceği kesin gibi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri