Apple Campus 2 Yükselmeye Devam Ediyor! İşte Son Hali

Apple-Campus-2

Kaliforniya, Cupertino’da 2016 yılı sonunda tamamlanması planlanan Apple’ın ikinci dev kampüsü yükselmeye devam ediyor. Tamamlanmasına sekiz aydan daha kısa süre kaldığı şu günlerde Apple Campus 2’nin geldiği nokta drone pilotu Duncan Sinfield tarafından gözler önüne serildi.

teknik destek <

Apple Campus 2 inşaatının üstünden, drone ile kaydedilen videoda yeni kampüsün artık çok daha belirgin hale geldiği görülüyor. Duncan inşaatın ilerlemesini de gözler önüne sermek için en güncel hali ile son birkaç ay içerisinde çekilmiş videoları da karşılaştırmalı olarak yan yana getirmiş.

Halka şeklindeki ana binada, ek pencere ve pencere güneşlikleri eklenmeye başlanmış durumda. Çatı üstüne yerleştirilecek olan güneş panelleri de yavaş yavaş yerini almaya başlamış durumda. Yeraltı oditoryum üzerindeki çalışmalar neredeyse tamamlanmış. Apple’ın 1.000 kişilik bu oditoryumda gelecekteki etkinlikleri düzenleyeceğini belirtelim. Geniş otopark imkanı, yine otoparka erişmek için yeraltı tünelleri gibi pek çok şey ince bir şekilde düşünülmüş.

Bir diğer video ise Matthew Roberts’dan geliyor. Roberts videosunda iki büyük park yapılarını ve oditoryumu yakın çekimle gözler önüne seriyor. Çekimlerde ana binanın çatısı, 100.000 metrekarelik devasa alan gözler önüne seriliyor.

Apple Campus 2’nin yakın zamanda ana binasının tamamlanması söz konusu. Bu durumda Apple’ın peyzaj çalışmalarına da yakında başlayacağı bekleniyor. Apple’ın kampüs bahçesine 80 farklı yeşil alan kazandırması, 300 tür 7.000’den fazla ağacı dahil etmesi bekleniyor.

müşteri hizmetleri

AppleFoni editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, aktif çalışma yaşantısını da sürdürmeye devam ediyor.