Apple Campus 2’nin Adı ve Açılış Tarihi Belli Oldu

Apple-Park

Apple bugün, Apple Campus 2’nin Nisan ayında çalışmaya başlayacağını ve adının “Apple Park” olacağını resmi olarak duyurdu. Mevcut Apple merkezinden 12.000’den fazla çalışanın Apple Park’a taşınması altı aydan fazla sürecek ve Apple Park için diğer küçük çalışmalar ve peyzaj işleri yaz boyunca devam edecek.

teknik destek <

24 Şubat Cuma günü 62 yaşına girecek olan Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs onuruna, Apple, Apple Park’daki tiyatronun “Steve Jobs Theatre” olarak adlandırılacağını duyurdu. Tiyatro, bu yılın ilerleyen zamanlarında açılacak binalar arasında yer alacak ve Apple Park’taki büyük, uzay mekiğine benzer olan ana binaya bakan kampüsün en yüksek noktalarından birinde yer alacak.

Apple CEO’su Tim Cook, “Steve’in Apple için vizyonu içinde bulunduğumuz zamanının ötesine uzanıyordu ve Apple Park’ın nesiller boyunca yeniliğin evi olduğu fikrine sahipti” dedi ve “çalışma ve park alanları ekibimize ilham vermek ve çevreye fayda sağlamak için tasarlandı ve dünyadaki türünün tek örneği olan en enerji verimli binasına ulaştık ve kampüs tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak.” sözlerine ekledi.

Apple’ın basın açıklamasında, her ikisi de halka açık olacak tam bir Apple Store ve kafeteryayı içerecek bir ziyaretçi merkezi de dahil olmak üzere Apple Park’ta bulunan diğer binaları da kapsıyor. Apple, 175 dönüm arazi ve yüzde yüz yenilenebilir enerji ile güçlendirilecek olan Apple Park’ı kurmak için Foster + Partners’la işbirliği içinde çalıştı.

“Uzay Mekiği” binası olarak anılan ana binaya 17 megawatt’lık çatı güneş enerjisi yerleştirildi. Yani Apple Park Nisan ayında açıldığında dünyanın en büyük güneş enerjisi tesislerinden birine sahip olacak. Apple ayrıca Apple Park’ın çevre dostu ve kuraklığa dayanıklı 9.000’den fazla ağaç ile asfaltın yerini alan çeşitli yeşil alan girişimleriyle de oldukça gururlu.

Kampüs inşaatı 2013 yılında başladı ve inşaat gecikmeleri açılış tarihini geride bırakmadan kısa süre önce, 2016 yılının sonlarında tamamlanma aşamasına getirildi. Yıllar boyunca, her ay görülen güvenilir drone videoları sayesinde kampüs inşaatı hakkında bilgi sahibi olunuyordu.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.