Apple CarPlay Destekli İlk Araç Toyota Avalon Görücüye Çıktı !

Toyota Avalon Görücüye Çıktı

Kısa bir süre önce başlayan ve kapılarını,ziyaretçilere açan uluslararası otomobil fuarı ABD Detroit kentinde devam etmektedir.

teknik destek

Fuarda bir çok dikkat çeken ürünler tanılsada bizim gözümüz Toyota’nın 2019 Model aracı olan Toyota Avalon Oldu.  Apple’ın CarPlay’ini destekleyen otomobilin ilk araç olduğunu doğruladı. Toyota sözcüsü Brian Lyons
Avalon’a ek olarak Toyota, CarPlay uyumluluğunu diğer 2019 model araçlarına ve daha da ötesine, Entune 3.0 multimedya sistemiyle getirmeyi planlıyor . Toyota, CarPlay’in başlangıçta yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan araçlarda bulunabileceğini söyledi.
Entune 3.0, 2018 Camry ve 2018 Sienna’ya  dahil olduğundan, CarPlay en azından bu araçların 2019 modellerinde Dahil olmalıdır. Toyota yakın bir zaman içinde  daha fazla kullanılabilirlik amacı  sunmayı planladıklarını dile getirdi

Toyota CarPlay Bize Neler Sunuyor 

Entune 3.0, Amazon’un Alexa ses asistanı ile de uyumlu olacak , ancak Google’ın Android Auto platformunun desteklenip desteklenmeyeceği belli değil.

Toyota çoğu zaman dünyanın en büyük otomobil unvanını kazanan bir firma oldu ve Ford, General Motors, Fiat Chrysler, BMW, Audi, Mercedes-Benz gibi rakiplerin gerisinde aylarca hatta yıllarca geride kalırken CarPlay’i şu ana kadar desteklemeyen en önemli marka oldu. Honda, Hyundai, Kia ve Volkswagen.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, artan müşteri sayısı ve  müşterinin CarPlay’i mecburi bir özellik olarak gördüğü belirtildi; bu nedenle Toyota’nın Apple’ın yazılım platformuna desteği yeni araç alıcılarına fayda sağlamalı.

CarPlay desteğiyle Detroit otomobil fuarında görücüye çıkan diğer yeni araçların bir listesi aşağıda Listelenmiştir:

  2019 Audi A7                                          – 2019 Mercedes-Benz G-Serisi                        – 2018 BMW X2                                         – 2019 MINI Zırhlı
– 2019 BMW i8 Coupe                                – 2019 MINI Cabrio
– 2019 Ford Ranger                                    – 2019 RAM 1500
– 2019 Ford Edge                                       – 2019 Volkswagen Jetta
– 2019 Genesis G70                                   – 2018 Volkswagen Passat GT
– 2019 Honda Insight Prototype                  – 2019 Chevrolet Silverado
– 2019 Lamborghini Urus                            – 2019 Jeep Cherokee

Bunun dışında son aldığımız bilgilere göre; Apple düzenli olarak, 200’den fazla araç markasını ve modelini CarPlay ile birlikte kendi web sitesinde güncellemektedir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.