İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple CEO’su Tim Cook AirPods Hakkında Konuştu

Apple CEO’su Tim Cook, New York Menkul Kıymetler Borsası’nı bu sabah yeğeni ile birlikte gezdi ve burada CNBC ile hızlı bir röportaj yapmak için bir kaç dakikasını ayırdı.

Cook, iş hakkında sorulara yorum yapamayacağını söyledi ancak görüşmede, Apple’ın “harika” bir noel tatili yaşadığını söyledi. Bununla ilgili olarak, “Harika bir tatil oldu” dedi.

Apple’ın yeni piyasaya sürdüğü AirPods’ları ve mevcut stok eksikliği sorulduğunda ise, Cook AirPods’ları “başarısız başarı” olarak nitelendirdi. “Onları mümkün olduğunca çabuk üretmek için çaba gösteriyoruz” diyerekte stok sorununu çözüleceğini belirtti.

Aralık ayı ortasında tanıtılan AirPods’un, ilk müşterileri için 19 Aralık’ta ilk sevkıyatlarına başlandı ve o günden beri genel olarak, Tim Cook’undan dediği gibi başarısız başarılı bir stok durumu ile karşılaşılmış durumda.

AirPods’un Apple kullanıcıları için popüler olduğu kanıtlandı ve lansman tarihinden bu yana talebe yetişilmedi. Perakende satış mağazaları ve üçüncü taraf perakendeciler düzenli olarak sipariş alıyorlar ancak pek çok müşteri AirPods’u direkt satın alamıyor. Öyle ki dünyada bugün verilen siparişler altı hafta boyunca gönderilmezken Türkiye için de bu süreç bir-iki hafta olarak belirtiliyor.

Müşterilerin ses kalitesi, pil ömrü, bağlantı kolaylığı ve beklenenden daha iyi Bluetooth bağlantı genişliğini övdüğü AirPods için incelemelerin büyük oranda olumlu olduğu bir gerçek. Ancak bazı kullanıcıların Charging Case ile pil sorunu yaşadığı da gelen bilgiler arasında.