İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple CEO’su Tim Cook: Profesyonel Alanlarda Daha Fazlasını Yapmayı Planlıyoruz!

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın Cupertino kampüsünde düzenlenen bugünkü hissedarlar toplantısında yapılan soru-cevap oturumunda yatırımcılara, Apple’ın daha fazla profesyonel alanlara odaklandığını ve bu alanda daha fazlasını düşünmeyi planladıklarını söyledi.

teknik destek

Tim Cook, “profesyonel alanlarda bizden daha çok şey göreceksiniz” dedi ve ekledi “profesyonel alanlar bizim için çok önemli ve yaratıcı alan özellikle bizim için daha çok önemlidir.”

Cook’un yorumu Mac, Apple Watch, Apple servisleri ve iPad’e yönelikti ancak Apple’ın masaüstü Mac ürün grubunu, özellikle de Mac Pro’nun sonlandırıldığından endişe duyanları rahatlattı. Mac Pro, 2013 yılının Aralık ayından bu yana hiç yenilenmedi ve son yenilenmesinden bu yana 1.100 gün geçti.

Diğer masaüstü Mac’ler de bir yenileme yapılmadı ve son yenilemenin üstünden bir yıldan fazla süre geçti. iMac en son 500 gün önce, 2015 Ekim’inde yenilendi. Mac mini ise Ekim 2014’te yani 860 gün önce yenilendi.

Yeni Mac mini’nin veya Mac Pro’nun gelecekte yenileneceğine dair herhangi bir ipucu yok, ancak Apple 2017’de, muhtemelen Mart ayında yeni iMac’leri tanıtmayı planladığı yönünde söylentiler dolaşıyor. Gelecekteki iMac’lerin USB-C bağlantı noktaları ve AMD grafik yongaları ile güncellenmesi bekleniyor.

Toplantıda, Mac ve iPad’lerin ortak bir alanda buluşacakları, Mac’lere dokunmatik ekranın geleceği sorgulandı ancak Tim Cook, gelecekteki ürünler için yorum yapmak istemediğini söyledi ve iPad ve Mac’in farklı amaçlara hizmet eden iki farklı ürün grubu olduğunu yineledi.

müşteri hizmetleri