İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple CEO’su Tim Cook: Sosyal Medya Bizi Bölüyor!

Dün akşam katıldığı NBC Nightly News programında Lester Holt ile yaptığı röportajda Tim Cook, sosyal medyanın doğasının yanlış bilgilendirme ve manipülasyon olduğunu söyledi. Tim Cook, sosyal medya dünyasının ve ABD vergi politikasının kargaşa içinde olduğunu ve bu sorunun grupları veya kişileri hedefleyen reklamlardan ziyade sosyal medyanın bir yanlış bilgilendirme ve manipülasyon aracı olarak kullanılmasından kaynaklandığını belirtti.

teknik destek

Geçtiğimiz bir kaç ay içinde Rusya ile bağlantısı olan reklamcılığın Google aramasında, YouTube reklamlarında, Facebook ve Twitter platformları üzerinde yaygın olduğu anlaşıldı. Açıklanan verilere göre bu reklamların düşündüğümüzde çok daha fazla kişiye ulaştığını belirtelim. Sosyal medya şirketlerinin ilk günden bu yana pek çok şey öğrendiğini söyleyen Tim Cook, öğrenme sürecinin ABD Kongresi’ndeki ifadelerde de devam etmesini beklediğini söyledi.

timcook

Tim Cook yaptığı açıklamada “Yabancı devletler aracılığı ile verilen reklamların büyük bir problem olduğuna inanmıyorum. Bu sorun içinde sadece yüzde 0,1’lik bir konuma sahip olabilir. Asıl sorun bu araçlardan bazılarının insanları bölmek ve yalan haberlerle insanların düşüncelerini etkilemek için kullanılması. Bana göre, 10 sorun arasında bu sorun ilk sırada yer alıyor.” şeklinde açıklamasına devam etti.

Ayrıca Tim Cook, kendi iş modellerinin arasında kullanıcılarının tüm bilgilerini saklamak da olduğunu söyledi ve “Biz bununla ilgilenmiyoruz. Özel yaşamı destekleyen bir politikamız var. FaceTime uçtan uca şifreli. Mesajlarınızın içeriğiyle kesinlikle ilgilenmiyoruz.” şeklinde sözlerini bitirdi.

teknik destek