Apple Çevreciliğe Önem Veriyor

çevre1

Apple Çevreciliğe Önem Veriyor

teknik destek <

Apple, günler ve haftalar geçtikçe yeni yatırımlar ve yeni projeler üretmeye devam ediyor. Bu sefer de çevrecilik konusunda hassas olduğunu ön plana seren Apple, içlerinde Kanada hükümetinin de olduğu bir projeye başlamak üzere. Karbon emisyonu meydana gelmeden alüminyum eritimi için çalışacak olan ortaklar, bu sayede çevrenin zarar görmesini engelleyecek. Peki faaliyetler ne zaman başlayacak ve bu projeye kimler katılım sağlayacak?

Kanada Hükümeti de Çalışacak

Apple, Kanada hükümeti, Alcoa ve Rio Tinto, karbon emisyonu meydana gelmeden alüminyum eritim alanları oluşturmak için bir araya gelecek. Sera gazını yayılımını önlemek için Elsysi adında bir proje başlatan dörtlü dev, gereken yatırım olanaklarını da kullanacaklar. 2009 yılından beri Alcoa tarafından yapılan bu işlem, daha da büyütülmek istenildi. Bu nedenle Rio Tinto, Kanada hükümeti ve Apple gibi devleri bünyesine katmak isteyen Alcoa, ilk çalışmalara başladı.

çevre1

Yatırımlar Toplandı

Elsysi ürünlerinin biran önce yapılarak işlemlere başlanması için gereken yatırımlar toplandı. Quebec ve Kanada hükümetlerinden 60’ar milyon Kanada doları, Apple’dan 13 milyon Kanada doları, Alcoa ve Rio Tinto firmalarından da 55 milyon Kanada doları değerinde yatırım bütçesi toplandı. Yatırımlar toplandıktan sonra arada hiçbir engel kalmadı ve artık karbon emisyonu meydana gelmeden alüminyum eritimi yapılabilecek.

Elsysi Ürünleri Ne Zaman Çıkacak?

Karbon emisyonunu kesmek için üretilecek Elsysi ürünleri, 2024 yılında faaliyet gösterecek. Çalışmalarda ve yatırım konularında herhangi bir sıkıntı olmazsa, cihazlar 2024 yılının başında çalışmaya başlayacak.

Tim Cook: ‘’Bu Heyecan Verici’’

Apple CEO’su Tim Cook, ortaya çıkan proje hakkında konuştu: ‘’Böylesine heyecan verici bir projenin içerisinde olmak gerçekten güzel. İlerde kendi ürünlerimizi kullanırken, hiçbir şekilde sera gazı yaymamış ürünler kullanmak istiyoruz. Umarız bu gurur verici projeyi sağlıklı bir biçimde sürdürürüz.’’

müşteri hizmetleri