Şimdi yükleniyor

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 14 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu en güzel özelliklerden birisi; cihaz değişimi imkanıdır. Apple Cihaz Değişimi iPad, iPhone, Mac, iPod ve Apple donanımları gibi ürünlerinizin tamiri ve değişimi için artın yaşadığınız şehirde yer alan yetkili Apple servislerine gitmeniz gerekmektedir. Önceden bu işlemler sadece Akasya ve Zorlu Center’da yer alan Apple Store’lar tarafından gerçekleştiriliyordu ve tüketicileri zorlu bir süreç bekliyordu.

teknik destek

Günümüzde iPhone değişimi yaptırmak için günlerce randevu almaya çalışmanıza gerek yok. Çünkü Apple’ın kendi sitesi üzerinden de artık randevu sistemi kaldırılmış durumdadır. Eğer yaşadığınız ilde herhangi bir Apple yetkili servisi bulunmuyorsa bu durumda cihazınızı İstanbul’da yer alan Apple Zorlu Center’a kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Apple Zorlu Center çalışma sistemini Beşiktaş KVK bayisiyle beraber sürdürmektedir. Kargoları da buraya kabul etmektedir.

Apple Cihaz Değişimi

Apple Türkiye ilk başlarda değişim işlemlerde gerekli olan işlemleri Yetkili Apple Servisleri’ne bırakmıştır. Fakat ülkemizde hizmet veren birçok yetkili servis bu durumu suistimal etmeye başladı. Apple Türkiye, bunu fark ettikten sonra bir cihaza değişim kararının verilmesi durumunda cihazın yenilenmesi için Apple Merkezi’ne gönderilmesi şartını koydu. Cihaz oradan tekrar yetkili servise gönderilerek eğer onaylanırsa değişimi yapılıyor.

Apple cihazını garanti kapsamında değiştirmek isteyen kişilerin cihazlarının garantisinin devam etmesi gerekmektedir. Apple Garanti Sorgulama sayfasına girdikten sonra cihazınızın seri numarasını yazarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. iPhone cihazınızın imei numarasını öğrenmek için ekrana *#06# yazmanız yeterli olacaktır.

teknik destek

20 yorum

comments user
Mahsum

Merhaba Daha fazla Bilgi sağlanması için iyi çalışmalar dilerim

Yorumlar kapalı.