Şimdi yükleniyor

Apple cihazda bazı sorunlar için çözümler

Apple cihazda bazı sorunlar için çözümler

Apple cihazda bazı sorunlar için çözümler

Son Güncelleme tarihi 19 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple cihazlarında genel olarak kullanılan çözüm yöntemleri…

teknik destek

Elektronik cihazlar, sürekli olarak bazı durumlarda kasılma,donma veya hareketsizlik gibi problemler yaşarlar. Piyasada donanım olarak belki de en iyi firmalardan bir tanesi olan iOS işletim sistemine sahip olan Apple cihazları da, bu sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.

Kullanıcılar, garantilerine zarar vermeyecek şekilde bazı yöntemleri kullanarak, Apple cihazlarında meydana gelen sorunları çözmeye çalışırlar. Yazımızda piyasada en çok kullanılan genel sorun çözümlerine yer vermekteyiz.

Apple-cihazda-bazi-sorunlar-icin-cozumler-2 Apple cihazda bazı sorunlar için çözümler

En sık kullanılan yöntemler

Bazı durumlarda Apple cihazları kafayı yemiş gibi bir hal alır. Bu yüzden kullanıcıların home tuşuna iki kez basmaları ve uygulamaları yukarı doğru kaldırmaları gerekir. Bunun yanında, özellikle masaüstü cihazlarda kullanılan ve işe yarayan yeniden başlatma özelliği; Apple cihazlarının birçoğunda da çalışmakta ve faydasını göstermektedir. Özellikle jailbreak olan cihazlarda yeniden başlatma, çok doğru bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Güç ve home tuşlarına basılı tutularak yapılacak olan yeniden başlatma işlemi, Apple logosu görülünce bırakılmalıdır.

Yapılırken dikkat edilmesi gerekilen işlemler

Kullanıcılar, Apple cihazlarında işlemleri yaparken özellikle garanti kapsamında olan zamanlarda Hard reset gibi teknikleri kullanmamalıdır. Çünkü hard reset sonrasında cihazda meydana gelen değişiklikler, herhangi bir şekilde garanti kapsamına girmemektedir. Telefon açılmadığı zamanlarda, garanti süresi bitmiş olan Apple cihazlarında yarım saat şarj edilmesi ve ondan sonra hard reset atılması önerilmektedir. Böylece telefon en doğru tepkiyi kullanıcısına verecektir.

teknik destek