İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Çok Önemli Bir Çalışanını Tesla’ya Kaptırdı!

Chris Lattner, Apple’ın otomobil projesi Project Titan üzerinde çalışmak yerine Tesla için ayrılan tek yüksek profilli Apple yöneticilerinden değil. Apple’ın Mac serisinin üst düzey tasarım direktörü olan Matt Casebolt geçtiğimiz ay Tesla’da mühendislik direktörlüğü ve mekanizmalar üzerine çalışma imkanı elde etmesinden dolayı şirketten ayrıldığı ortaya çıktı.

teknik destek

Son iki buçuk yılda Casebolt, çarpıcı ve bazen tartışmalı Touch Bar özelliğiyle MacBook Pro’nun gelişimine öncülük etti. Bundan önce ekibin, ikonik ‘çöp kutusu’ olan Mac Pro üzerindeki çalışmalarına öncülük etti ve daha önce de ilk nesil MacBook Air’in tasarımında ilham kaynağı oldu. Bunlar, son on yılda Apple’ın en ikonik Mac ürünlerinden bazılarıdır…

Casebolt’un Tesla’da, özellikle araç mühendisliği üzerine çalışmalara katılacağı ifade ediliyor.

Tesla’nın Apple’a olan takıntısı, büyüleyici şirket profilini kendi adına oluşturmasından geçiyor. Kısa süre önce Tesla, Apple’ın Güvenilirlik Direktörü’nü, iPhone benzeri üretim güvenilirliği ölçeklendirme öncülüğüne katkı sağlaması adına Apple’ın PR ekibinden almıştı. Caseballt ve Lattner, otomobil üreticisi ve tüketici elektronik devi arasında Tesla’nın galip geldiği “kaçak savaşı” olarak adlandırılan en sonki örnekleri.

Casebolt’un ayrılışı ise Apple’daki Macintosh ürün grubunun önceliksizliğinin ardından meydana gelen küçülme raporlarını izliyor. Casebolt, Apple’da en az 52 patentte boy göstermiş, oldukça önmeli bir isimdi.

teknik destek