İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Daha Uzun Pil Ömrüne Sahip Kablosuz Kulaklık için Çipli Kulaklık Başlıkları Geliştiriyor

Apple son birkaç yıldır kablosuz kulaklık geliştirme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların ilk somut adımı da Eylül ayında tanıtılacak olan yeni nesil iPhone’larla birlikte görülecek ve 3.5 mm kulaklık girişi cihazlardan kalkarken, 3.5 mm kulaklık çıkışları da böylece tarih olmuş olacak.

Apple Kablosuz, Bluetooth’lu Kulaklık Çalışmaları Yapıyor

Piyasadaki hemen hemen tüm Bluetoothlu kulaklıkların en büyük sorunu pil ömrü. Öyle ki herhangi bir Bluetooh’lu kulaklık alsanız kullanım süreniz en fazla 6-7 saatle dahi sınırlı kalabiliyor. Bu da elbetteki büyük bir problem. Apple’ın bunu değiştireceği öngörülüyor.

Şirket şu anda tüm arge çalışmalarını bu konu üzerine yoğunlaştırmış durumda. Daha önce 2013 yılında temeli atılan ve 2015 yılında tanıtılması beklenen kablosuz kulaklıklarını bazı sorunlardan dolayı geri çeken Apple’ın gelecek yıllarda gelişmiş, uzun pil ömrüne sahip kulaklıklarını tanıtmasına da bu şekilde kesin gözüyle bakılıyor.

Gelen bu bilgiler doğrudan Apple içinden bir kaynağa dayandırılıyor. Yani şirketin kablosuz, Bluetooth’lu kulaklıklar için hazırlıkları kesin.

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la bu kulaklıklarını tanıtması bekleniyordu ancak şirketin yeni nesil iPhone’larının kutularına 3.5 mm kulaklık dönüştürücüsü yerleştirileceğinin bilgisi bu iddiayı çürütmüş, yeni nesil kablosuz-Bluetooth’lu kulaklıklarının gelmeme durumu tartışılmaya başlanmıştı.

Yine de Apple’ın bu yıl için tanıtacağı yeni nesil iPhone’larla ne gibi adım atacağı bilinmez ama gelecek yıllarda çok daha güçlü ve eşsiz yeni nesil EarPods kulaklıkların geleceği kesin.